Bartosz Smektała: damy z siebie wszystko, żeby wejść do finału PGE Ekstraligi

Fot. Patryk Kowalski

Drużyna ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa pokonała na własnym torze BETARD SPARTĘ Wrocław 52:38 w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym PGE Ekstraligi. W półfinale ekipa z Częstochowy zmierzy się z drużyną MOJE BERMUDY STALI Gorzów.

Bartosz Smektała, w rozmowie dla speedwayekstraliga.pl, ocenił mecz ćwierćfinałowy w Częstochowie. – Cieszę się, że awansowaliśmy, bo to jest dla nas najważniejsze. Super, że chłopacy pojechali dobre zawody, bo niestety mój indywidualny wynik był słaby i nie ma co tutaj dużo mówić – przyznał 24-latek.

Zawodnik ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa zdobył w tym meczu 4 punkty i 2 bonusy, jednak pomimo słabszej jazdy, nie wypatruje problemu w torze. – Tor był równy dla wszystkich. Leon Madsen i Kacper Woryna pokazali, że da się jeździć na tym torze płynnie i szybko. Ja niestety nie mogłem sobie poradzić, mimo że osobiście jeździłem wiele razy w gorszych warunkach i na bardziej wymagających torach, więc jestem zdziwiony, że tak słabo mi poszło. Tym bardziej, że jeździliśmy na domowym torze, a ja nie mogłem się tutaj odnaleźć – dodał.

W półfinałowym meczu drużyna z Częstochowy zmierzy się z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów, a to w tym sezonie jedyna drużyna, z którą ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa nie zdobyła punktu bonusowego, gdyż w dwumeczu padł remis. Jak zapatruje się na ten półfinał Smektała? – Pojechaliśmy wtedy w Gorzowie słabe zawody, więc myślę, że gorzej nie będzie. Przynajmniej taką mam nadzieje. Niech każdy dołoży ten jeden czy dwa punkty więcej i mamy mecz wygrany. Wtedy wystarczy to w Częstochowie przypieczętować. Jednak oczywiście podchodzimy do tego wszystkiego z pokorą. Obserwowaliśmy wyniki, jakie padły w meczu ćwierćfinałowym drużyny z Gorzowa i wszyscy pojechali równo, także to jest na pewno bardzo mocna ekipa. Zobaczymy co przyniesie los, my damy z siebie wszystko, żeby wejść do finału PGE Ekstraligi zakończył żużlowiec.

 

Paula Pacyga