Bartosz Zmarzlik zadowolony z 2. miejsce w plebiscycie. „W domu będę miał już całe podium chłopków”

Fot. Piotr Kucza/FotoPyK

Bartosz Zmarzlik zajął drugą lokatę w 88. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat na Najlepszego Sportowca 2022 roku. Trzykrotny mistrz Świata na żużlu cieszył się ze zdobytej statuetki i obecności na Gali Mistrzów Sportu. Po uroczystości żużlowiec opowiedział o odczuciach, jakie towarzyszyły mu na scenie.

Bardzo się cieszę, że Iga wygrała bo Panie trzeba puszczać przodem, więc dobrze że tak wyszło. Gratulacje dla Igi. A ja się bardzo mocno cieszę, że jestem drugi, bo w domu będę miał już całe podium chłopków, więc to mnie bardzo raduje – powiedział trzykrotny Indywidualny  Mistrz Świata na żużlu na scenie po zdobyciu statuetki 88. Plebiscytu.

Będąc tutaj, to już jest dla mnie wielkie wyróżnienie i szczęście. Czuję takie wzruszenie, gdy zawsze tam wychodzę, ponieważ jak pomyślę, gdy byłem małym chłopcem i ile przeszliśmy wraz z rodziną, by osiągnąć jakikolwiek poziom, to nawet wtedy nie było marzeń, żeby stanąć z takimi osobistościami jak Robert czy Iga czy innymi świetnymi sportowcami – zaznaczył Bartosz Zmarzlik na kanale YT Onet/Przegląd Sportowy.

Szczerze mówiąc z tymi przemówieniami u mnie to nie jest tak do końca, że się dobrze czuję z nimi, bo nie powiedziałem wszystkiego co chciałem. Zapomniałem podziękować teamowi – są ze mną jak rodzina, poświęcają dużo czasu prywatnego, jak i zawodowego dla mnie, dla mojej osoby, żeby odnosić wspólne sukcesy. Przemowa miała być trochę inna, ale wyszło na spontanie, ale jak miło się słuchało to dziękuję – wyjaśnił żużlowiec MOTORU Lublin.

Zdjęcia: Piotr Kucza/FotoPyK