Chris Holder: Prawdopodobne to była najcięższa kontuzja w mojej karierze

Fot. Anna Kłopocka

Australijczyk powraca do ARGED MALESA Ostrów Wlkp. po rocznej przerwie. W rozmowie dla oficjalnej strony klubu, Holder opowiedział o groźnej kontuzji z meczu w Grudziądzu oraz planach na 2024 rok.

Prawdopodobne to była najcięższa kontuzja w mojej karierze. Odczuwam skutki tego urazu do dnia dzisiejszego. Robię, co mogę, żeby złagodzić ten ból do minimum, ale wydaje mi się, że więcej już nie da się z tym nic zrobić – powiedział na początku rozmowy Chris Holder.

Ekipa wygląda bardzo dobrze. Na pewno jest to drużyna, która jest wstanie wygrać ligę i awansować do PGE Ekstraligi. Jestem przekonany, że to cel każdej osoby, która jest w klubie. Jestem bardzo zadowolony, że znowu mogę być w Arged Malesie Ostrów i nie mogę się doczekać aż pojawię się w Ostrowie i ciężkiej pracy – zaznaczył Australijczyk.

Fot. Dariusz Ryl

Taki jest plan każdego zawodnika, aby zdrowo przejechać sezon. Przez ostatnie dwa sezony miałem pod tym względem ogromnego pecha. Miałem bardzo udany czas w Ostrowie Wielkopolskim w 2022 roku. Niestety doznałem urazu podczas Grand Prix Challenge i zakończyłem sezon. W poprzednim roku, praktycznie nie wszedłem w sezon. Szybko doznałem urazu podczas meczu w Grudziądzu. Ludzie nie zdają sobie sprawy jak ciężka, to była kontuzja. Byłem o krok od zakończenia kariery, tak jak już mówiłem, do tej pory zmagam się ze skutkami tego urazu, była to bardzo skomplikowana kontuzja. Próbowałem wrócić do ścigania po trzech miesiącach, ale sprawiało mi to dużo trudności. Potrzebowałem więcej czasu, aby wzmocnić szyję i poczuć się bezpiecznie. W ostatnich miesiącach ścigałem się z tym urazem z tyłu głowy, nie mogłem sobie pozwolić na kolejny upadek, bo mogłoby się to skończyć bardzo poważnie. Było to przerażające – wyjaśnił zawodnik ARGED MALESA Ostrów Wlkp.

Pełna rozmowa z Chrisem Holderem TUTAJ