Ćwierćfinał IMP w Łodzi: zwycięstwo Piotra Pawlickiego

Fot. Patryk Kowalski

Podczas ćwierćfinału IMP w Łodzi najlepszy okazał się Piotr Pawlicki. Podium uzupełnili Norbert Kościuch oraz Dominik Kubera, a rezerwowym w półfinale będzie Oskar Polis.

W inauguracyjnym biegu doszło do problemów u Larsa Skupienia, który został wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut. W jego miejsce pojawił się rezerwowy, Kacper Łobodziński. Wyścig należał do Oskara Polisa, a Norbert Kościuch zdołał dowieźć do mety dwa „oczka”. W pierwszej serii triumfowali jeszcze Oskar Fajfer, Paweł Przedpełski oraz Dominik Kubera.

Drugą odsłonę zawodów świetnie rozpoczął Oskar Fajfer, dowożąc za swoimi plecami Kościucha i Przedpełskiego. W biegu 6. zwyciężył Piotr Pawlicki, a w gonitwie 7. zawodnik MOJE BERMUDY Stali GorzówRafał Karczmarz.

W kolejnych biegach świetnie zaprezentowali się Kościuch, Karczmarz, czy Pawlicki. W wyścigu 12. doszło do przełamania u Krzysztofa Buczkowskiego, który po raz pierwszy w tych zawodach zanotował zwycięskie punkty. W gonitwie 14. Sebastian Szostak upadł na tor i został wykluczony z powtórki biegu, którą zwyciężył Oskar Polis.

Najlepszy podczas ćwierćfinału IMP w Łodzi okazał się kapitan FOGO Unii LesznoPiotr Pawlicki. Awans uzyskało ośmiu zawodników, a rezerwowym w półfinale będzie Oskar Polis.

Wyniki ćwierćfinału IMP w Łodzi:

1. Piotr Pawlicki – 13
2. Norbert Kościuch – 12
3. Dominik Kubera – 12
4. Rafał Karczmarz – 11
5. Oskar Fajfer – 11
6. Krzysztof Buczkowski – 10
7. Paweł Przedpełski – 10
8. Krystian Pieszczek – 9
9. Oskar Polis – 7+3
10. Wiktor Jasiński – 7 +2
11. Adrian Miedziński – 6
12. Adrian Cyfer – 4
13. Mateusz Świdnicki – 3
14. Piotr Pióro – 2
15. Lars Skupień – 2
16. Sebastian Szostak – 1
17. Kacper Łobodziński – 0
18. Alan Szczotka – ns

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Julia Pożarlik