Dzielna postawa MOJE BERMUDY STALI. Minimalne zwycięstwo FOR NATURE SOLUTIONS APATORA

Fot. Marcin Karczewski

Brak trzech podstawowych zawodników, 19 punktów Bartosza Zmarzlika, najlepszy mecz Patricka Hansena w sezonie 2022. Korzystniejsza sytuacja przed rewanżem dla zawodników MOJE BERMUDY STALI, którzy przegrali 44:46 z FOR NATURE SOLUTIONS APATOREM na Motoarenie.

Osłabiona drużyna MOJE BERMUDY STALI Gorzów przyjechała do Torunia bez Martina Vaculika, Andersa Thomsena oraz młodzieżowca Oskara Palucha. Trener Stanisław Chomski zdecydował się na postawienie na wystawienie do składu Wiktora Jasińskiego oraz zastosowanie Zastępstwa Zawodnika za Martina Vaculika.

Po pierwszej serii startów FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń prowadził 14:10. W zespole rywali jedyną trójkę przy swoim nazwisku zanotował Patrick Hansen.

Półmetek spotkania zakończył się wynikiem 24:18. Fenomenalny Bartosz Zmarzlik prowadził swoją drużynę do osiągnięcia korzystnego rezultatu. W biegu numer 9 wystąpił jako rezerwa taktyczna i wraz z Szymonem Woźniakiem pewnie pokonali rywali w stosunku 5:1. Do niecodziennej sytuacji doszło 10. biegiem. Jack Holder w ostatniej chwili postanowił zmienić motocykl. Zawodnik został wykluczony z powodu przekroczenia czasu 2 minut.

Po biegu 11., MOJE BERMUDY STAL Gorzów doprowadziła do meczowego remisu. W kolejnym wyścigu przebudził się Wiktor Jasiński, który pokonał Krzysztofa Lewandowskiego oraz Jacka Holdera.

Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnim biegu. Gospodarze pokonali liderów gorzowskiego zespołu. Patryk Dudek poradził sobie na dystansie z Bartoszem Zmarzlikiem, a Robert Lambert jechał w bezpiecznej odległości przed Szymonem Woźniakiem

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Lambert, zdobywca 12 punktów z bonusem. W zespole z Gorzowa najlepszy był Bartosz Zmarzlik (19 punktów w siedmiu startach). 

Rewanż na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim zaplanowany jest na niedzielę (28 sierpnia). 

Pełna relacja z meczu dostępna TUTAJ 

Łukasz Kolski