Nowy serial dokumentalny „Bartosz Zmarzlik. Taśma Prawdy” już wkrótce w CANAL+ online!

Fot. Marcin Karczewski

CANAL+ zaprasza na kolejną, serialową podróż po świecie żużla. Już 1 października w serwisie streamingowym CANAL+ online będziecie mogli zagłębić się w życie jednego z najwybitniejszych polskich zawodników, Bartosza Zmarzlika.

Bartosz Zmarzlik nie jest postacią jednowymiarową. Jak każda maszyna do zdobywania medali, budzi skrajne emocje – od uwielbienia, przez zazdrość, po niechęć. Jego kariera generuje mnóstwo arcyciekawych pytań. Kibice na pewno chcieliby wiedzieć, kto miał największy wpływ na jego sportowy rozwój. Kto nauczył go trzymać gaz i operować nim, jak nikt inny na świecie? Ile czasu musiało minąć, zanim po medalowej aferze w Lesznie usiadł z Maciejem Janowskim do stołu negocjacyjnego i kto przyznał się w tej sytuacji do błędu? To tylko początek zagadek. Odpowiedzi znajdziecie w najnowszej produkcji CANAL+.

 

– Spędziłem mnóstwo czasu z Bartkiem, jego najbliższymi, przyjaciółmi i rywalami. To szerokie grono narysowało obraz wyjątkowego człowieka. Wielkiego sportowca, tytana pracy i zawodnika gotowego poświęcić wszystko dla sukcesu. Człowieka nieziemsko zdeterminowanego, który wygrywanie ma w DNA. A przy tym… całkiem normalnego faceta, świetnego kumpla i wspaniałego ojca.

– Nie jest to na pewno standardowa sylwetka zawodnika. Poza historią jego rodziny i żużlową drogą do chwały, nie zabraknie trudnych tematów, w tym burzliwych relacji z największymi rywalami – powiedział Tomasz Dryła, dziennikarz CANAL+, odpowiadający za produkcję najnowszego serialu.

Choć jest opętany żużlem, jego życie to nie tylko sport. Komu zawdzięcza najwięcej? Skąd kresowa krew w rodzinie Zmarzlików i dlaczego wielką rolę odgrywa w niej niepozorne narzędzie, które – sypiąc iskrami – przywołuje emocjonalne wspomnienia? Co trzeba było sprzedać, by kupić małemu Bartkowi pierwszą ramę do motocykla? Dlaczego skakał przez ogrodzenie parku maszyn i jakie pytanie sprawiło, że rozpłakał się przed kamerą?

– Bartosz Zmarzlik to najwybitniejsza postać współczesnego speedwaya. Od dawna byliśmy tego pewni i planowaliśmy tę produkcję, dlatego nasza kamera towarzyszyła mu przez wiele lat w najważniejszych momentach. Niepublikowane zdjęcia, nieznane dotychczas historie i determinacja bohatera w dążeniu do celu. Jestem pewien, że nasza nowa produkcja będzie absolutną gratką dla fanów nie tylko żużla, ale także innych dyscyplin sportowych – dodał Maciej Glazik, szef redakcji żużlowej CANAL+.

Otoczenie Bartosza Zmarzlika jest bardzo hermetyczne. Wiele lat partnerskiej współpracy sprawiło jednak, że pozwolił włączyć kamerę w sytuacjach skrajnie intymnych, np. w trakcie pilnie zorganizowanych zabiegów rehabilitacyjnych, czy 20 minut po tym, gdy został najbardziej utytułowanym polskim żużlowcem w historii. Był sam. Przeżywał życiowy sukces. Nie chciał z nikim rozmawiać. Ale my tam byliśmy! Jak do tego doszło? Ile poświęca Zmarzlik? Jak reaguje na porażki i jak to możliwe, że w jednym materiale znalazło się miejsce dla Tony’ego Rickardssona i Józefa Piłsudskiego?

Pytań jest co najmniej tyle, ile niezapomnianych akcji wykonał na torze Zmarzlik. Czas na odpowiedzi! Wszystkie przyniesie czteroodcinkowa produkcja „Bartosz Zmarzlik. Taśma Prawdy”.

Premiera pierwszego odcinka serialu „Bartosz Zmarzlik. Taśma Prawdy” już w niedzielę 1 października o godz. 9:00 wyłącznie w serwisie streamingowym CANAL+ online. Kolejne odcinki: 8.10, 15.10
i 22.10 (każdy premierowo od godz. 9:00).