DPE 250cc: Adepci CELFAST WILKÓW Krosno najskuteczniejsi w Częstochowie

02.09.2023 08:41Content translated automatically
DPE 250cc: Adepci CELFAST WILKÓW Krosno najskuteczniejsi w Częstochowie

Fot. Patryk Kowalski

Szósta runda Drużynowego Pucharu Ekstraligi 250cc odbyła się w Częstochowie. Bój o pierwsze miejsce stoczyły drużyny z Krosna i Gorzowa Wielkopolskiego. Krośnianie lepiej spasowali się z częstochowskim torem i zdominowali końcówkę zmagań.

Pierwsze miejsce wywalczyli młodzieżowcy z CELFAST WILKÓW Krosno. Najskuteczniejszym ogniwem zespołu okazał się Adam Plutowski z kompletem 12 punktów na swoim koncie. W tej rundzie taki sam wynik udało się wykręcić Pawłowi Sitkowi z ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski, który zajmuje ze swoją drużyną ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek szkoleniowych.

Gorzowianie uplasowali się na drugim miejscu, umacniając się na pozycji lidera w rozgrywkach. Trzecia lokata GROPEX UNII Leszno spowodowała spadek klubu w generalnym rozrachunku aż na piąte miejsce, ze względu na to, że po dobrym występie częstochowian na swoim torze, oba zespoły mają taką samą liczbę dużych punktów aczkolwiek leszczynianie przegrywają w liczbie zdobytych punktów biegowych w całym cyklu zawodów.

Wszystkie wyniki rundy dostępne TUTAJ

Tabela DPE 250cc TUTAJ

Aleksandra Sagan

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN