Hat-trick Madsena w Bydgoszczy? Kołodziej dogoni lidera? (zapowiedź TAURON SEC)

09.09.2023 11:18Content translated automatically
Hat-trick Madsena w Bydgoszczy? Kołodziej dogoni lidera? (zapowiedź TAURON SEC)

Fot. Patryk Kowalski

Po dwuletniej przerwie prestiżowy cykl TAURON Speedway Euro Championship powraca na bydgoski tor. W poprzednich rundach na stadionie ABRAMCZYK POLONII triumfował Leon Madsen. Czy teraz powtórzy swój wyczyn? Początek zawodów o godz. 20:00, transmisja w TVP Sport.

Fotel lidera należy aktualnie do Mikkela Michelsena, który po rundzie w Niemczech prześcignął Leona Madsena. Pierwszy z Duńczyków to jedyny zawodnik, który stawał na podium obu tegorocznych rund, które odbyły się w Częstochowie i Guestrow. Zawodnik TAURON WŁÓKNIARZA Częstochowa przed trzema laty był drugi, a podczas ostatniej edycji rywalizacji w mieście nad Brdą, po wykluczeniu w finale musiał zadowolić się czwartą lokatą.

Jego największy rywal, Leon Madsen, na bydgoskim torze czuje się doskonale i jest głównym faworytem do zwycięstwa. Jednak do każdej gonitwy będzie podchodził z ogromną presją, ponieważ po zawodach w Guestrow do liderującego w klasyfikacji generalnej Michelsena traci dziewięć “oczek”.

Polscy kibice z pewnością liczą na Janusza Kołodzieja, który był triumfatorem rundy w Guestrow. Aktualnie zajmuje szóste miejsce, mimo udziału w zaledwie sześciu wyścigach zmagań, co sprawia, że medale tegorocznego cyklu TAURON SEC są w jego zasięgu.

Z dziką kartą miał wystąpić Wiktor Przyjemski, jednak ze względu na kontuzję, której nabawił się w pierwszym starcie podczas finałów MIMP, kibice nie zobaczą go w turnieju. Miejsce jednego wychowanka ABRAMCZYK POLONII zajął…drugi. Będzie nim Szymon Woźniak, dla którego będzie to drugi występ w tegorocznym cyklu. Wcześniej zajął 3. miejsce w częstochowskim finale.

Początek zawodów w Bydgoszczy zaplanowany jest na godz. 20:00. Transmisja na antenie TVP Sport.

Lista startowa 3. finału TAURON SEC:

1. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
2. Adam Ellis (Wielka Brytania)
3. Kai Huckenbeck (Niemcy)
4. Mikkel Michelsen (Dania)
5. Kacper Woryna (Polska)
6. Janusz Kołodziej (Polska)
7. Andreas Lyager (Dania)
8. Leon Madsen (Dania)
9. Patryk Dudek (Polska)
10. Szymon Woźniak (Polska)
11. Dominik Kubera (Polska)
12. Dimitri Berge (Francja)
13. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
14. Vaclav Milik (Czechy)
15. Jan Kvech (Czechy)
16. Grzegorz Zengota (Polska)
17. Kacper Pludra (Polska) – rezerwowy
18. Kacper Łobodziński (Polska) – rezerwowy

Paulina Wiśniewska

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN