Nokaut mistrzów Polski. TAURON WŁÓKNIARZ bezradny w starciu z PLATINUM MOTOREM

26.08.2023 21:45Content translated automatically
Nokaut mistrzów Polski. TAURON WŁÓKNIARZ bezradny w starciu z PLATINUM MOTOREM

Fot. Zuzanna Kloskowska

TAURON Włókniarz Częstochowa musiał uznać wyższość PLATINUM MOTORU Lublin, a spotkanie zakończyło się wynikiem 36:54. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Leon Madsen (16), a po stronie gości najlepiej zaprezentował się Jarosław Hampel (13+1).W głosowaniu Red Bull Juniorskie Asy zwyciężył Bartosz Bańbor (78.20%).

Bieg juniorski to popisowa akcja Bartosza Bańbora na ostatnich metrach, który w parze z Mateuszem Cierniakiem zapewnił gościom podwójny triumf. TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa po czterech wyścigach przegrywał ośmioma punktami.

Pierwsze drużynowe zwycięstwo gospodarzy nastąpiło w piątym wyścigu. W 7. biegu doszło do upadku Kacpra Woryny, który został wykluczony z powtórki. W niej najlepszy był Bartosz Zmarzlik, a tuż przed metą Kacpra Grzelaka pokonał Maksym Drabik. Po siedmiu gonitwach goście powiększyli swoją przewagę do dziesięciu “oczek”.

W 8. gonitwie Kacper Halkiewicz upadł na tor, lecz wstał o własnych siłach i szybko udał się na murawę. W 9. odsłonie zmagań na częstochowskim owalu Kacper Woryna dotknął taśmy, a w jego miejsce pod taśmą pojawił się ponownie Kacper Halkiewicz.

W 11. wyścigu Jarosław Hampel rozdzielił pędzącą parę TAURON WŁÓKNIARZA Częstochowa po podwójną wygraną i wydarł Jakubowi Miśkowiakowi drugą lokatę. PLATINUM MOTOR Lublin w 13. gonitwie wygraną 4:2 zapewnił sobie zwycięstwo w pierwszym półfinale PGE Ekstraligi sezonu 2023.

Pełna relacja TUTAJ

Paulina Wiśniewska

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN