Pierwsze deklaracje, Speedway Ekstraliga Camp i nowy format IMP (podsumowanie 2022 roku – lipiec i sierpień)

02.01.2023 11:45Content translated automatically
Pierwsze deklaracje, Speedway Ekstraliga Camp i nowy format IMP (podsumowanie 2022 roku – lipiec i sierpień)

Fot. Róża Koźlikowska

W sezonie 2022, po raz pierwszy od wielu lat, w fazie play-off pojechało aż 6 drużyn, co oznaczało intensywny lipiec oraz zakończenie rundy zasadniczej już w sierpniu. W tym samym miesiącu rozpoczęła się ekscytująca walka o medale, nie tylko drużynowe, ale także indywidualne.

W Grudziądzu odbył się 1. finał CANAL+ ONLINE Indywidualnych Mistrzostw Polski. Z 17 punktami triumfował Bartosz Zmarzlik, pokonując w finale Jarosława Hampela, Dominika Kuberę oraz Patryka Dudka.

Tuż po spotkaniach 12. rundy PGE Ekstraligi, na toruńskiej Motoarenie rozpoczął się Speedway Ekstraliga Camp, czyli kilkudniowy obóz, w którym udział wzięło kilkudziesięciu zawodników z łącznie aż piętnastu krajów. Główny turniej (500cc) zwyciężył Mateusz Affelt.

https://www.facebook.com/speedwayekstraliga/posts/pfbid02sDVLRdgrRHKQHXiaKtpaHDFo35idEeoVBiLXXQ3Yf6jU83Xqp9HGYY3EEfsQdMbWl

Koniec rundy zasadniczej oznaczał także poznanie spadkowicza, którym okazała się być ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski.

https://www.facebook.com/speedwayekstraliga/posts/pfbid0g8ThwYi1cYjgFknrfbWrdpzKo2WTwWZGRZaKGgWXwaJBMwtyFdt3qVCJCh4t3zQsl

Po 13 latach jazdy w gorzowskich barwach, z klubem pożegnał się ówczesny dwukrotny mistrz świata i najlepszy zawodnik ligi – Bartosz Zmarzlik.

Szanowni Państwo, Drodzy Kibice,Od kilkunastu dni w mediach możecie przeczytać sporo plotek na temat mojej…

Posted by Bartosz Zmarzlik #95 on Monday, July 25, 2022

Pod koniec miesiąca, w Vojens, rozpoczęły się zmagania o tytuł najlepszej reprezentacji Świata w FIM Speedway of Nations. Polacy ostatecznie zajęli 6. miejsce, a zwyciężyli Australijczycy. Dzień wcześniej odbyły się te same zawody w kategorii juniorów, w których wygrała Polska przed Czechami i Wielką Brytanią.

Some #MondayMotivation for you all courtesy of our World Champions! 💪#SON2 #SpeedwayOfNations

Posted by FIM Speedway Grand Prix on Sunday, July 31, 2022

Na początku sierpnia MOTOR Lublin ogłosił przedłużenie kontraktu Dominika Kubery na sezon 2023.

https://www.facebook.com/speedwaymotorlublin/posts/pfbid02SwSmfaSzK31F5R49x9Z43WpVopuebE5ABt8cMosp7iL2oBwi8YkmoD2caVbeK1aSl

Do grona zawodników EBUT.PL STALI Gorzów w nadchodzącym sezonie dołączy Oskar Fajfer – wychowanek Startu Gniezno.

Porozumieliśmy się z Oskar Fajfer w temacie jego startów w sezonie 2023 w 💛💙 barwach – Waldemar Sadowski, prezes Stali Gorzów.Do zobaczenia Oskar na gorzowskim owalu. 💪#StalowaRodzina2022 #75LatStali

Posted by Stal Gorzów on Thursday, August 4, 2022

FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń również podzielił się informacją o pozostaniu w klubie Pawła Przedpełskiego na kolejne dwa sezony.

💥💥💥Paweł Przedpełski x KS Toruń 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣-2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣ 💥💥💥#ŻyjeMyŻużlem #JedziemyRazem #PGEEkstraliga

Posted by Klub Sportowy Toruń on Sunday, August 7, 2022

17 sierpnia odbył się finał Młodzieżowych Mistrzostw Polskich Par Klubowych, gdzie na własnym torze zatriumfowali zawodnicy MOTORU LublinMateusz Cierniak wraz z Wiktorem Lampartem, utrzymując tym samym tytuł zdobyty w poprzednim roku. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa a podium uzupełniła ostatecznie ARGED MALESA Ostrów Wlkp.

https://www.facebook.com/speedwaymotorlublin/posts/pfbid0NTXPkkAEhgdrSkM5uKtCujZaMXWpn93wNpjkvqcPCQdxJBov3muQxkw9wQy6AH2Xl

Pod koniec sierpnia oficjalnie potwierdzona została obecność Kacpra Woryny w sezonie 2023 w klubie ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa.

EJ KACPER! 😎Tym razem bardziej oficjalnie… Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że barwy Włókniarza Częstochowa w…

Posted by Tauron Włókniarz Częstochowa on Monday, August 29, 2022

 

Natalia Trybuła
Marcin Rusewicz

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN