Red Bull Juniorskie Asy: Po pierwszych półfinałach bez zmian w klasyfikacji

01.09.2023 11:55Content translated automatically
Red Bull Juniorskie Asy: Po pierwszych półfinałach bez zmian w klasyfikacji

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Od tego sezonu w PGE Ekstralidze juniorzy mają okazję na rywalizację nie tylko na torze, ale również w ramach programu Red Bull Juniorskie Asy. W siedemnastej rundzie najlepszej żużlowej ligi świata wyłonieni zostali kolejni najlepiej punktujący zawodnicy.

W minioną sobotę i niedzielę rozegrane zostały dwa mecze PGE Ekstraligi. Kolejny raz w rankingu nie doszło do żadnych zmian. W TOP5 wciąż znajdują się Mateusz Cierniak (PLATINUM MOTOR Lublin), Bartłomiej Kowalski (BETARD SPARTA Wrocław), Oskar Paluch (EBUT.PL STAL Gorzów Wielkopolski), Damian Ratajczak (FOGO UNIA Leszno) oraz Kacper Pludra (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz).

Siedemnastą rundę zmagań w najlepszej żużlowej lidze świata otworzył mecz, w którym TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa podjął na własnym torze PLATINUM MOTOR Lublin. W drugim biegu pod taśmą stanęli Franciszek Karczewski, Bartosz Bańbor, Kacper Halkiewicz i Mateusz Cierniak. Niepokonany w tym wyścigu był Cierniak, któremu dało to utrzymanie się na pierwszym miejscu w rankingu.

Drugim meczem było spotkanie, w którym drużyna FOR NATURE SOLUTIONS KS APATORA Toruń zmierzyła się z ekipą BETARD SPARTY Wrocław. Pod taśmą w drugim biegu spotkali się Krzysztof Lewandowski, Bartłomiej Kowalski, Oskar Rumiński i Kevin Małkiewicz. Pewne zwycięstwo w tej gonitwie należało do Kowalskiego, który wciąż utrzymuje się na drugim miejscu w rankingu.

Pełna klasyfikacja TUTAJ

Wiktoria Sztuka

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN