U24 Ekstraliga: ENEA STAL Gorzów bliżej zwycięstwa w wielkim finale rozgrywek młodzieżowych. Fenomenalny występ Jasińskiego

06.09.2023 09:15Content translated automatically
U24 Ekstraliga: ENEA STAL Gorzów bliżej zwycięstwa w wielkim finale rozgrywek młodzieżowych. Fenomenalny występ Jasińskiego

W pierwszym meczu finałowym U24 Ekstraligi, ENEA STAL Gorzów pokonała ORLEN CELLFAST WILKI Krosno 49:40. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził bezbłędny Wiktor Jasiński. Rewanż zaplanowany jest na 12 września w Krośnie.

Spotkanie od samego początku było zacięte i wyrównane, czyli jak na finał przystało. W zawodach doszło do kilku upadków, na całe szczęście nikt nie ucierpiał. Oba zespoły nie odpuszczały i wynik przez praktycznie połowę spotkania był ”na styku”.

Po dziesiątej gonitwie dnia gorzowianie mieli tylko jeden punkt przewagi nad rywalami. W kolejnych biegach miejscowi zaczęli odrabiać straty i już czternastym biegu zapewnili sobie zwycięstwo w meczu.

W zespole gospodarzy fenomenalnie spisał się Wiktor Jasiński (15). Dobre zawody odjechał także Oskar Paluch (10). Wśród reprezentantów gości najskuteczniejszymi żużlowcami byli Denis Zieliński (12+1) i Marko Levishyn (11+1).

12 września na torze w Krośnie odbędzie się drugi mecz finałowy, gdzie poznamy najlepszą drużynę rozgrywek U24 Ekstraligi.

Pełne wyniki dostępne TUTAJ

Aleksandra Gucia

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN