Walka na torze i z defektami. EBUT.PL STAL pewnie pokonała CELLFAST WILKI

09.06.2023 22:43Content translated automatically
Walka na torze i z defektami. EBUT.PL STAL pewnie pokonała CELLFAST WILKI

Fot. Zuzanna Kloskowska

Nie było to łatwe spotkanie dla obu drużyn, lecz finalnie to właśnie zespół Stanisława Chomskiego triumfował, pokonując ekipę z Krosna 57:33. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Anders Thomsen (komplet 15 pkt), a u gości najlepiej zaprezentował się Andzejs Lebedevs (8+1). Oskar Paluch został wybrany najlepszym juniorem tego meczu (71,59%) głosowaniu Red Bull Juniorskie Asy.

Na drugim łuku pierwszego okrążenia jadący na ostatnim miejscu Szymon Woźniak po kontakcie z Jasonem Doylem zanotował defekt i nie ukończył 1. wyścigu, w którym triumfował Martin Vaculik. Bieg nr 2 zakończył się wynikiem 4:2 dla gospodarzy. W 4. biegu Oskar Paluch po dotknięciu taśmy został wykluczony z powtórki gonitwy. W niej najlepszy był Oskar Fajfer.

Z defektem Martin Vaculik w 5. gonitwie, co CELLFAST WILKOM Krosno dało remis na tym etapie spotkania. W 6. biegu EBUT.PL STAL Gorzów ponownie odskoczyła swoim na dwupunktowe prowadzenie, a w 7. powiększyła ją do czterech “oczek”.

Dziewiąty bieg to pech Jasona Doyle’a, który zanotował defekt motocykla. Gorzowska para tym samym pojechała po podwójne zwycięstwo. Andrzejs Lebedevs, przez pierwsze dwa okrążenia w 10. gonitwie, jechał praktycznie koło w koło z Martinem Vaculikiem, lecz to Słowak pierwszy zameldował się na mecie.

W 11. wyścigu doszło do upadku Szymona Woźniaka po kontakcie z Doylem. Zawodnik wstał z toru, lecz miał początkowo problemy z lewą nogą. Polak był jednak zdolny do dalszej jazdy. Australijczyk został wykluczony z powtórki tego biegu, a zawodnik gospodarzy pojawił się ponownie pod taśmą. Para EBUT.PL STALI Gorzów pomknęła po podwójne zwycięstwo. W 13. biegu gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo w tym spotkaniu, meldując się na mecie na dwóch pierwszych pozycjach.

W biegach nominowanych najlepiej zaprezentował się Martin Vaculik w 14. wyścigu oraz Anders Thomsen i Oskar Fajfer w 15. gonitwie. Warte odnotowania jest to, że Thomsen (15) zdobył pierwszy czysty komplet, a Fajfer płatny (12+3).

Pełna relacja dostępna TUTAJ

Paulina Wiśniewska

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN