Zmarzlik bezkonkurencyjny – pojedynki bezpośrednie TOP-10 zawodników PGE Ekstraligi 2022

30.10.2022 08:59Content translated automatically
Zmarzlik bezkonkurencyjny – pojedynki bezpośrednie TOP-10 zawodników PGE Ekstraligi 2022

Fot. Małgorzata Cieśluk

Bartosz Zmarzlik to zawodnik z najlepszym bilansem w pojedynkach bezpośrednich z zawodnikami z grona TOP-10 PGE Ekstraligi 2022. Brytyjczyk, Robert Lambert to z kolei najczęściej pojedynkujący się z najlepszymi (62 razy) i jednocześnie zawodnik z najbardziej niekorzystnym bilansem.

Indywidualny Mistrz Świata jako jedyny zawodnik ze stawki z żadnym z grona 10 najlepszych żużlowców sezonu 2022 nie zanotował ujemnego bilansu. Łączny bilans Zmarzlika w bezpośrednich startach z najlepszymi zawodnikami ligi to 38:15. Najczęściej pod taśmą spotykał się z Robertem Lambertem (13 razy) i z nim też „wykręcił” najlepszy bilans (11:2).

Korzystnie w tej statystyce wypada również Mikkel Michelsen, który z najlepszymi mierzył się 54 razy i 32-krotnie z tej walki wychodził zwycięsko. Dodatni bilans zanotowali także Maciej Janowski (30:23) i Janusz Kołodziej (22:20). Tyle samo wygranych co przegranych zanotował Nicki Pedersen (9:9), który jednak ze względu na kontuzję wystąpił tylko w 6 spotkaniach.

Pozostali zawodnicy w pojedynkach bezpośrednich legitymują się ujemnym bilansem. Najgorzej w bezpośrednich starciach wypada Robert Lambert, który też najczęściej ze wszystkich mierzył się z najlepszymi. Brytyjczyk, aż 62 razy stawał pod taśmą z zawodnikami z grona TOP10 i 20-krotnie wyprzedzał swoich rywali, natomiast 42 razy przyjeżdżał za swoimi przeciwnikami.

Najwięcej pojedynków bezpośrednich stoczyli ze sobą Bartosz Zmarzlik i Robert Lambert (11:2) oraz Mikkel Michelsen i Janusz Kołodziej (9:4), którzy jeździli przeciwko sobie po 13 razy.

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN