European Team Speedway Championship 30 marca. Znani uczestnicy Finałów A i B

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Choć do rozpoczęcia tegorocznego cyklu Drużynowych Mistrzostw Europy jeszcze daleka droga, już teraz kibice poznali obsady Finałów A i B tych rozgrywek. Tytułu bronić będzie reprezentacja Polski.

Do tej pory rozegrano dwie edycje żużlowego Euro. Premierowa miała miejsce w roku 2022, kiedy na słynnym Golęcinie w Poznaniu wygrali Polacy. Podopieczni Rafała Dobruckiego czempionami Starego Kontynentu w jeździe drużynowej zostali również sezon później w niemieckim Stralsund.

Finały zarówno A, jak i B będą mieć miejsce 30 marca. Pierwsze z wymienionych zawodów rozegrane zostaną w Pardubicach. W nim pojadą: gospodarze, czyli Czesi, a także Słoweńcy, Duńczycy i Norwegowie. Do drugiej rundy „kwalifikacyjnej” dojdzie w Gdańsku. Tam kibice ujrzą drużyny: ukraińską, niemiecką, łotewską i szwedzką.

Wielki Finał DME odbędzie się w Grudziądzu 6 kwietnia. „Biało-Czerwoni”, jako gospodarze, mają z góry zapewniony udział w turnieju. Stawkę uczestników uzupełnią zwycięzcy Finałów A i B oraz drugi zespół z lepszym bilansem punktowym.

Terminarz European Team Speedway Championship 2024:

30 marca:

  • Finał A (Pardubice): Czechy, Słowenia, Dania, Norwegia
  • Finał B (Gdańsk): Ukraina, Niemcy, Łotwa, Szwecja

6 kwietnia:

  • Wielki Finał (Grudziądz): Polska, zwycięzca Finału A, zwycięzca Finału B, drużyna z drugiego miejsca z wyższą punktacją

Źródło: speedwayevents.pl

Norbert Giżyński