Grudziądz gospodarzem 2. finału TAURON SEC 2024. Znane wszystkie lokalizacje

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Organizatorzy cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy odkryli gospodarza kolejnej finałowej rundy tegorocznego sezonu. Po Chorzowie, drugim miastem w Polsce, gdzie odbędzie się turniej, jest Grudziądz. Zawody zaplanowano na 20 lipca.

Będzie to druga z czterech rund, które wyłonią mistrza Europy w sezonie 2024. Ostatnia odsłona zaplanowana jest w Chorzowie (21 września).

Cieszę się, że impreza tak dużego formatu zagości w Grudziądzu. W historii grudziądzkiego żużla nie organizowaliśmy zawodów większej rangi. Grudziądz w sezonie 2024 będzie stolicą europejskiego speedway’a. Poza walką w TAURON SEC zorganizujemy także Wielki Finał Drużynowych Mistrzostw Europy. Jesteśmy zadowoleni z tego, że nasze miasto i klub otrzymuje coraz większe żużlowe wydarzenia, dlatego chcemy podziękować firmie OneSport za zaufanie. Wierzę, że rywalizacja w europejskim czempionacie na Hallera 4 przyniesie wiele sportowych emocji i wrażeń dla fanów – przekazał Marcin Murawski, prezes ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz w komunikacie na profilu na Facebooku.

🚨 WIELKI ŻUŻEL NA H4! 20 LIPCA Tauron Speedway Euro Championship W GRUDZIĄDZU!💣 Mamy zaszczyt poinformować, że nasze…

Posted by GKM Grudziądz S.A. on Wednesday, February 7, 2024

Opublikowano także dwa pozostałe miasta, które gościć będą finałowe zmagania żużlowców. 8 czerwca cykl SEC zawita do Debreczyna, z kolei 24 sierpnia kibice obejrzą turniej w Guestrow.

TAURON SEC 2024: The calendar is here!

Four fantastic venues will host the stake of this year's Individual European Championship. The best speedway riders of the Old Continent will compete in Debrecen, Grudziądz, Güstrow and Chorzów.Take a look at the dates and save it to your schedule:Round 1 – June 8 – Debrecen 🇭🇺Round 2 – July 20 – Grudziądz 🇵🇱Round 3 – August 24 – Güstrow 🇩🇪Final – September 21 – Chorzów 🇵🇱See you at the stands 🖐️

Posted by Tauron Speedway Euro Championship on Wednesday, February 7, 2024