Hitowe starcie na inaugurację Speedway 2. Ekstraligi. Do awansu faworytów jest wielu

Pod koniec zeszłego miesiąca poznaliśmy pełny terminarz Speedway 2. Ekstraligi. W pierwszej rundzie, domowe mecze rozegrają drużyny z Poznania, Rzeszowa, Gdańska i Bydgoszczy, a wielu wskazuje, że to właśnie w niej pojedynki stoczą najwięksi faworyci do zwycięstwa oraz awansu do PGE Ekstraligi.

ABRAMCZYK POLONIA Bydgoszcz będzie gościć u siebie ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski. Jak na to spotkanie zapatruje się trener ostrowian? – To będzie bardzo mocny mecz na początek. Myślę, że w tym układzie jest do dla nas mecz trochę łatwiejszy, bo jedziemy na wyjeździe, więc jeśli go przegramy to nic strasznego się nie stanie, aczkolwiek jeśli uda nam się wygrać, mamy duży plus na dalszą część sezonu – powiedział Mariusz Staszewski w „Kolegium Żużlowym”, emitowanym na kanale YouTube CANAL+.

Pary 1. rundy Speedway 2. Ekstraligi 2024

Ciekawie zapowiada się również pojedynek w Rzeszowie, gdzie beniaminek Speedway 2. Ekstraligi będzie mierzył się z H. SKRZYDLEWSKA ORŁEM Łódź. O szansach klubu z Łodzi w nadchodzącym sezonie wypowiedział się ich nowy zawodnik – Oliver Berntzon. – Widzę, że obecnie nikt nie stawia nas w roli faworytów, co też mnie cieszy, bo taka sytuacja może zadziałać na naszą korzyść. Podczas prezentacji drużyny zauważyłem, że naszym atutem może być atmosfera w zespole. Wierzę, że dobrze wejdziemy w sezon, a później będziemy ciężko pracować, co przełoży się na świetne wyniki – powiedział Szwed w rozmowie dla orzel.lodz.pl.

Patrick Hansen natomiast opowiedział o tęsknocie za jazdą w przerwie między sezonami oraz o roli INNPRO ROW-u Rybnik w lidze. – Nie jest tajemnicą, że tęsknię za żużlem. Razem z moim teamem mieliśmy nawet mały zakład, z kim pojedziemy w pierwszej kolejce, a jednemu udało się trafić, że to będzie klub z Poznania. Moim zdaniem, teraz zespół wygląda lepiej niż w zeszłym sezonie – wyjaśnił Duńczyk w rozmowie na antenie CANAL+.

Drugi raz z rzędu, Speedway 2. Ekstraligę zainauguruje u siebie ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk. Tym razem podejmie spadkowicza z PGE Ekstraligi, czyli CELLFAST WILKI Krosno. Przed dwoma laty (także na inaugurację) na gdańskim torze lepsi okazali się krośnianie, zwyciężając 51:39.

Pełny terminarz Speedway 2. Ekstraligi na sezon 2024 TUTAJ.

Marcin Rusewicz