Jonas Seifert-Salk: Jesteśmy w stanie awansować do PGE Ekstraligi

Fot. Facebook Cellfast WIlki Krosno

Jednym z nowych nabytków CELLFAST WILKÓW Krosno na nadchodzący sezon jest Jonas Seifert-Salk. Duńczyk dołączył do drużyny po bardzo udanym dla siebie roku 2023 w barwach INVEST HOUSE PLUS PSŻ-u Poznań. Jak sam przyznaje, okres przygotowawczy bywa intensywny, a wraz ze swoją drużyną wierzy w szybki powrót do PGE Ekstraligi.

Marcin Rusewicz (ekstraliga.pl): Na początek pytanie o jeden z najpopularniejszych sportów w Danii, czyli piłkę ręczną. Śledzisz zmagania swojej reprezentacji na kończącym się właśnie Euro?

Jonas Seifert-Salk (CELLFAST WILKI Krosno): Tak naprawdę to nie interesuję się za bardzo sportem, nie licząc żużla, futbolu amerykańskiego i odrobiny Formuły 1, ale żadnego z nich fanatycznie nie śledzę.

A jak idą twoje przygotowania do rozgrywek? Tylko siłownia czy na przykład motocross również wchodzi w grę?

Podczas zimy przygotowuję się głównie na siłowni oraz na trenażerze rowerowym w domu. Korzystam także z usługi Pulskoncept, gdzie otrzymuję odpowiednią dietę i mam zapewniony trening fizyczny oraz mentalny.

Na koniec zgrupowania w Uzdrowisko Rymanów S.A. przenieśliśmy się do Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej Uniwersytet…

Posted by Cellfast Wilki Krosno on Monday, December 11, 2023

Nadchodzący sezon będzie twoim ostatnim w roli zawodnika U24. Czy poczułeś zawód, kiedy nie odebrałeś żadnego telefonu z ekstraligowego klubu?

Tak, to będzie mój ostatni rok na pozycji U24 i nie powiem, że jestem zawiedziony. Bardziej zaskoczony, ale jest jak jest. METALKAS 2. Ekstraliga jest teraz naprawdę mocną ligą i czuję, że będę się w niej dalej rozwijał i doskonalił.

CELLFAST WILKI Krosno są najmłodszym zespołem w całej METALKAS 2. Ekstralidze. Czy ma to jakiekolwiek znaczenie w trakcie sezonu?

Nie jestem w stanie powiedzieć czy to zaleta, czy nie. Może tak faktycznie być, bo wszyscy jesteśmy w podobnym wieku, ale równie dobrze może to być i wada. Wiek oczywiście ma znaczenie, ale również ma dobre i złe strony w różnych aspektach.

Klub z Krosna jest zupełnie inną drużyną niż przed rokiem. W zespole został Czech, a dołączył Francuz i Duńczyk. Czy będzie to miało jakiekolwiek przełożenie jeśli chodzi o dogadywanie się w sezonie?

Nie będzie najmniejszego problemu z komunikacją. Wszyscy mówimy dobrze po angielsku i nie ma żadnych problemów z porozumiewaniem się.

Ładujemy akumulatory! ⚡️💪Tak wygląda nasz grudniowy camp w Uzdrowisko Rymanów S.A.! 👊👊😁#PGEEkstraliga#ApetytNaZuzelCellfast akcesoria ogrodowe

Posted by Cellfast Wilki Krosno on Thursday, December 7, 2023

Jaki jest twój indywidualny cel na 2024 rok?

W 2024 chcę przede wszystkim awansować do eliminacji SEC oraz Grand Prix. Ponadto pragnę poprawić moje średnie biegopunktowe we wszystkich ligach.

Czy według ciebie CELLFAST WILKI Krosno wrócą do PGE Ekstraligi już w tym sezonie?

Myślę, że jesteśmy w stanie to zrobić, więc jak najbardziej tak.

Marcin Rusewicz

Zaobserwuj nas na WhatsApp: TUTAJ