Kacper Tkocz: Jestem z tych, co czują sprzęt

Fot. row.rybnik.com.pl

Junior INNPRO ROW-u Rybnik, w rozmowie dla klubowej strony, opowiedział o swoich poczynaniach na torze. Tkocz przygotowuje się do nowego sezonu Speedway 2. Ekstraligi, a w minionych rozgrywkach wystąpił we wszystkich meczach rybnickiego zespołu.

Redakcja row.rybnik.com.pl: Słyszeliśmy, że wygrałeś specjalny test na męstwo, który wymyślił prezes klubu. Na czym on polegał?

Kacper Tkocz (INNPRO ROW Rybnik): Jedna osoba trzymała nas z tyłu za nogi, a my musieliśmy, odbijając się na rękach, wejść jak najwyżej po stopniach na trybunie stadionu. To było bardzo ciężkie zadanie, brali w nim udział wszyscy juniorzy. Wygrałem, ale nie doszedłem do końca, a jedynie do połowy.

Na czym polega fenomen Tkocza, który raz do roku potrafi wystrzelić i pokazać kibicom coś ekstra?

Sam nie wiem, od czego to zależy. U mnie to czasami lepiej wygląda w rywalizacji z tymi najbardziej doświadczonymi zawodnikami. Za to z juniorami mam kłopoty. Może dlatego, że pierwszy bieg, to trochę randka w ciemno. Dopiero po nim człowiek zbiera doświadczenia i wie, jakie przełożenia ustawić na drugi wyścig.

Ty lubisz mechanikę?

Tak. Z zawodu jestem mechanikiem.

I czujesz sprzęt?

Jestem z tych, co czują. Potrafię powiedzieć mechanikom, co jest grane i co trzeba zmienić, żeby poprawić prędkość motocykla. Nie znaczy to jednak, że pozjadałem już wszystkie rozumy. Jeszcze wiele muszę się nauczyć.

Pełny wywiad z zawodnikiem dostępny jest TUTAJ