Kolejna edycja „60 godzin z FALUBAZEM”. Zespół znów potrenuje w Świnoujściu

Fot. Dariusz Ryl

„60 godzin z FALUBAZEM” to sztandarowa przedsezonowa impreza organizowana przez klub, by zintegrować zawodników z mieszkańcami miasta. Dodatkowo Od 28 lutego do 2 marca beniaminek PGE Ekstraligi będzie nad polskim morzem, aby trenować i się integrować. 

Od 26 do 28 lutego kibiców czeka sporo atrakcji – m.in. bezpośrednie spotkanie z żużlowcami ENEA FALUBAZU Zielona Góra. Powody do radości zyskają także zielonogórscy uczniowie i przedszkolaki. Drużyna odwiedzi bowiem jedną z zielonogórskich szkół oraz przedszkole, które zwycięży w konkursie na najlepsze przebranie podczas balu karnawałowego z okazji urodzin Motomyszy. 

Akcje takie, jak „60 godzin z Falubazem”, integrują też zespół. – Świetna atmosfera, zaufanie to klucz do sukcesu. Chcemy, żeby każdy z naszych zawodników dobrze się tu czuł, poznał klub, a tego typu eventy również temu sprzyjają – mówi prezes klubu Wojciech Domagała

Od 28 lutego do 2 marca ENEA FALUBAZ znów uda się do Świnoujścia, by przygotowywać się do nowego sezonu – tym razem po powrocie do PGE Ekstraligi. Drużyna wyjeżdża zimą nad morze już od kilku lat. Idealne położenie obiektu, oraz jego baza treningowa i oferta SPA sprawiają, że zawodnicy zawsze stuprocentowo wykorzystują spędzony tam czas. Żużlowcy trenują na najszerszej plaży w Polsce, w okolicznych parkach, a także na sali gimnastycznej oraz boisku piłkarskim. Nie brakuje także elementów aerobiku oraz odnowy biologicznej. – To sprawdzona lokalizacja, dobra infrastruktura treningowa. Stawiamy na integrację połączoną z treningami – mówi dyrektor sportowy ZKŻ SSA Piotr Protasiewicz.

Fot. Marcin Karczewski