Maciej Janowski z tytułem Żużlowca Roku w Plebiscycie WP SportoweFakty

Fot. Maciej Stanik/WP SportoweFakty

Maciej Janowski wygrał trzecią edycję Plebiscytu WP SportoweFakty na Żużlowca Roku. Zawodnik BETARD SPARTY pokonał triumfatora dwóch poprzednich odsłon, Bartosza Zmarzlika. Podium uzupełnił Janusz Kołodziej.

Na pewno jestem nieco zaskoczony. Z jednej strony na co dzień odczuwam dość mocno, jak wiele osób wspiera mnie i cały team, ale z drugiej mam świadomość, ilu fanów mają moi koledzy z kadry. Takie wyróżnienia to nagroda za to, jak pracujemy przez cały rok i jaki mamy kontakt z kibicami, choć oczywiście w swoim podejściu do moich fanów nie chodzi na to, żeby oni oddawali mi coś w takich plebiscytach. Niemniej cieszę się, że nasze zaangażowanie zostało dostrzeżone – powiedział Maciej Janowski w rozmowie dla WP SportoweFakty.

Czterdziestka to teraz w sumie druga faza kariery. Ja jednak w ogóle nie myślę, jak długo chciałbym jeździć. Na pewno musi to jednak sprawiać przyjemność. Gdy poczuję, że to zaczyna uciekać, to zacznę się zastanawiać, co dalej. Tak samo nie zastanawiam się, jak będzie wyglądać moje życie po żużlu. Oczywiście, poczyniłem już jakieś inwestycje zabezpieczające, bo nie chciałbym obudzić się pierwszy raz po zakończeniu kariery z myślą, że trzeba jak najszybciej zasuwać do nowej pracy. Zamierzam się do tego odpowiednio przygotować, żeby później mieć spokój w kreśleniu kolejnych planów – zaznaczył zwycięzca Plebiscytu.

Cała rozmowa z Maciejem Janowskim dostępna jest TUTAJ

Wyniki Plebiscytu WP SportoweFakty na Żużlowca Roku 2022:

1. Maciej Janowski
2. Bartosz Zmarzlik
3. Janusz Kołodziej
4. Dominik Kubera
5. Martin Vaculik
6. Kacper Woryna
7. Leon Madsen
8. Robert Lambert
9. Jarosław Hampel
10. Mikkel Michelsen