Mateusz Tonder: od dwóch lat chciałem tu trafić (wywiad)

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

W ubiegły weekend odbyła się prezentacja ENERGI WYBRZEŻA Gdańsk przed rozgrywkami Speedway 2. Ekstraligi. W wywiadzie dla ekstraliga.pl parę słów o zbliżającym się sezonie powiedział krajowy zawodnik klubu, a zarazem nowa twarz w drużynie znad morza – Mateusz Tonder.

Wiktor Jarzębiński (ekstraliga.pl): Bardzo pasuje ci gdański tor. Czy to był główny powód, dla którego zdecydowałeś się tutaj przyjść?

Mateusz Tonder (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk): To prawda, bardzo dobrze czuje się na tym torze. Od zawsze ten obiekt mi pasował. Na pewno to był jeden z głównych czynników, dlaczego tu jestem. W sumie od dwóch lat miałem tutaj trafić i bardzo się cieszę, że teraz się to udało.

Czy fakt, że wraz z tobą do ENERGI WYBRZEŻA przeszli Niels Kristian Iversen i Tom Brennan, pomoże zespołowi szybko złapać „team spirit”?

Na pewno ten fakt pomoże w dobrej atmosferze. Znamy się doskonale, podobnie jak nasi mechanicy. Jak ktoś będzie potrzebował pomocy, to na pewno wzajemnie będziemy jej sobie udzielać.

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Z usług jakiego tunera będziesz korzystać w sezonie 2024?

Będę miał silniki od Ashley’a Holloway’a.

Czy planujesz starty w ligach zagranicznych? Jeśli tak, to w jakich?

Mam podpisany kontrakt w Szwecji z Vargarną. Będę tam jeździł z Nielsem Kristianem Iversenem. Wygląda na to, że spędzimy ze sobą dużo godzin.

W pierwszym meczu jedziecie u siebie ze spadkowiczem z PGE Ekstraligi, CELLFAST WILKAMI Krosno. Cieszysz się, że zaczynacie sezon na domowym torze czy wolałbyś jechać na wyjeździe?

Wydaje mi się, że lepiej jest wjechać w sezon zaczynając u siebie. Na pewno przed meczem będzie dużo treningów i myślę, że będziemy do tego dobrze przygotowani. Jestem zadowolony z rozpoczęcia sezonu w domu.

Wiktor Jarzębiński