Młodzież trenuje – przygotowania motoryczne i kondycyjne TAURON WŁÓKNIARZA

Fot. Grzegorz Misiak

“W zdrowym ciele zdrowy duch” to znane wszystkim przysłowie, którym karmieni jesteśmy od najmłodszych lat. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bowiem wraz z upływającym czasem każdy człowiek na własnej skórze przekonuje się, że dobre samopoczucie to wypadkowa wielu czynników, na którą składa się między innymi kondycja fizyczna.

Im większy ma ona wpływ na nasze codzienne życie, tym więcej czasu, sił oraz energii należy jej poświęcić. Profesjonalni żużlowcy, którzy mogą pochwalić się licznymi sukcesami, zdają sobie doskonale sprawę z tego, że dobry silnik zakupiony przed sezonem jest równie ważny co właściwe przygotowanie fizyczne.

Mając to na uwadze zarząd Włókniarza Częstochowa — opierając się na opinii i pomyśle trenera juniorów oraz kadry U24 Sebastiana Ułamka oraz trenera miniżużlowców Bartosza Świącika, wzorem lat ubiegłych, zorganizował w tegorocznej przerwie zimowej liczne zajęcia sportowe. Jedną z przygotowanych aktywności są treningi na sali gimnastycznej.

Zawodnicy spotykają się na sesjach grupowych, korzystając między innymi z sali sportowej udostępnionej przez naszego partnera Gabinetu Rehabilitacji KINESIS w Częstochowie, mieszczącej się przy ulicy Alei Najświętszej Maryi Panny 12c. Nad planem treningowym oraz jego poprawnym wykonaniem czuwa dwójka doświadczonych trenerów: Piotr Lichota oraz Piotr Ruszel. Głównym celem aktywności na sali gimnastycznej jest poprawa motoryki oraz techniki wykonywanych ćwiczeń. Zestawy treningowe są przygotowane w taki sposób, aby nasi adepci, juniorzy oraz zawodnicy kadry U24 mogli je również wykorzystać jako element rozgrzewki przed zawodami.

Za oknami śnieg, ale do sezonu pozostało już coraz mniej czasu! Nasza młodzież pod czujnym okiem trenerów przygotowuje…

Posted by Tauron Włókniarz Częstochowa on Monday, January 15, 2024