Najlepsze filmy w historii kanału Speedway Ekstraligi na YouTube (wideo)

Nasz kanał na platformie YouTube funkcjonuje już od blisko dziesięciu lat!

Sezon 2014 okazał się rokiem otwarcia kanału Speedway Ekstraligi, na którym dotychczas premierę miało ponad 1,3 tys. filmów, a od tego czasu przybyło do nas ponad 22 tysiące subskrybentów.
Nasi widzowie wyświetlali nasze filmy łącznie blisko 8 milionów razy, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

Zerknijmy zatem na filmy, które były przez Was oglądane najczęściej.

Najczęściej wyświetlanym przez naszych widzów filmem jest:

1. PGE Ekstraliga 2020: TOPlista #14 (festiwal upadków).

14. kolejka PGE Ekstraligi w sezonie 2020 zwiastowała ogromne emocje. Pewna jazdy w fazie play-off nie mogła być drużyna BETARD Sparty Wrocław, która rywalizowała na torze beniaminka PGG ROW Rybnik.
Drużyna z Górnego Śląska jechała w tym meczu bez zbędnej presji i chciała na zakończenie sezonu w elicie godnie pożegnać się ze swoimi kibicami, co z pewnością nie ułatwiało zadania Spartanom, którzy mimo przewagi, do końca nie mogli być pewni zwycięstwa ze spadkowiczem PGE Ekstraligi.
Mecz obfitował w niebezpieczne sytuacje na torze kończące się upadkami.

W kolejnym pojedynku, na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich miejscowy SPEED CAR Motor Lublin, by awansować do fazy play-off musiał ograć RM SOLAR Falubaz Zielona Góra różnicą piętnastu punktów. Mimo ogromnej determinacji miejscowych, Koziołkom udało się zwyciężyć różnicą czternastu oczek, co oznaczało dla nich koniec sezonu. Na torze również nie zabrakło kilku groźnych kolizji.
Bohaterem gości okazał się Patryk Dudek, który wygraną w ostatnim wyścigu dnia zapewnił drużynie z Grodu Bachusa awans do fazy play-off PGE Ekstraligi.

W meczu rozegranym we wcześniejszym terminie, zespół MOJE BERMUDY Stali Gorzów podejmował ekipę MRGARDEN GKM Grudziądz.
W nim rewelacyjnie spisali się seniorzy gospodarzy, który łącznie zapisali na swoim koniec aż 32 punkty.
Natomiast na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie, miejscowa FOGO Unia Leszno podejmowała ELTROX Włókniarza Częstochowa.
Górą byli gospodarze, którzy zwyciężyli w stosunku 59:30. Wśród gości widowiskową jazdą na dystansie popisywał się Leon Madsen.

Przeżyjmy to raz jeszcze.

Drugim z najchętniej oglądanych filmów na naszym kanale okazał się film:

2. PGE Ekstraliga 2017: szarżujący Patryk Dudek

Przenieśmy się do sezonu 2017, w którym GET WELL Toruń gościł na Motoarenie EKANTOR.PL Falubaz Zielona Góra.
Spotkanie było niezwykle interesującym wydarzeniem, w którym wynik przez większą część konfrontacji oscylował w okolicach remisu.
Decydującym okazał się ostatni wyścig, przed którego rozpoczęciem na tablicy widniał wynik remisowy.
W nim po stronie miejscowych pod taśmą zameldowali się Greg Hancock oraz Chris Holder, natomiast po stronie przyjezdnych Patryk Dudek i Piotr Protasiewicz.

Ten pojedynek to prawdziwa kwintesencja sportu żużlowego.

Podium najbardziej popularnych filmów na kanale Speedway Ekstraligi zamyka:

3. PGE Ekstraliga 2017: niesamowity Emil Sayfutdinov

Inauguracja sezonu 2017 w PGE Ekstralidze elektryzowała sympatyków sportu żużlowego zarówno na Dolnym Śląsku jak i w Wielkopolsce.
Trudno bowiem wymarzyć sobie bardziej emocjonujące widowisko na start sezonu, gdy na stadionie im. Alfreda Smoczyka miejscowa FOGO Unia Leszno podejmuje rywala zza miedzy BETARD Spartę Wrocław.
Goście, którzy niespodziewanie wypracowali sobie w trakcie spotkania sporą przewagę nad Bykami ostatecznie zwyciężyli różnicą zaledwie dwóch oczek.
Ozdobą spotkania był 9. wyścig, w którym pod taśmą startową ustawili się po stronie gości Ś.p. Tomasz Jędrzejak oraz Maciej Janowski, a po stronie gospodarzy Emil Sajfutdinow oraz Peter Kildemand.

Oglądanie takich konfrontacji to czysta poezja sportu żużlowego.