Niech żyje Bal! Gala PGE Ekstraligi 2018

W poniedziałek uroczyście podsumujemy tegoroczny sezon. W ATM Studio w Warszawie odbędzie się Gala PGE Ekstraligi 2018. Poznamy zwycięzców pięciu kategorii, w których to kibice decydowali o końcowej klasyfikacji, a najlepszym wręczymy „Szczakiele” (nazwane na cześć Jerzego Szczakiela, pierwszego polskiego Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu, który tytuł wywalczył w 1973 roku, w Chorzowie). Co jeszcze czekać będzie na gości oraz widzów tego wieczoru?

Podczas uroczystości dowiemy się, kto zdobędzie statuetki w kategoriach Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu, Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu, Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu, Najlepszy Junior Sezonu, a także Niespodzianka Sezonu. Nagrody rozdane zostaną również Najlepszej Drużynie Sezonu (w tym przypadku mistrzowi Polski – FOGO Unii Leszno) oraz poznamy Wyścig Sezonu (przyznawana przez redakcję sportową nSport+). Dodatkowo wręczona zostanie specjalna statuetka – Złoty Szczakiel. W ubiegłych latach otrzymywali ją Jerzy Szczakiel, Tomasz Gollob i Jarosław Hampel.

W tegorocznym wyborze najlepszych zawodników, trenerów i menedżerów oddano rekordową ilość głosów – 210 tysięcy. Kibice mogli głosować od 1 września do 1 października.

Gala PGE Ekstraligi odbędzie się po raz czwarty. Pierwsze dwie edycje miały miejsce w Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre (2015 i 2016). Od 2017 roku na uroczystym podsumowaniu sezonu spotykamy się w ATM Studio.

Lista gości przekroczyła barierę 500 osób. Na przybyłych czekać będzie dywan koloru granatowego oraz ścianka, na której zaprezentują się bohaterowie tegorocznego sezonu. Będzie również okazja skosztować szampana G.H. Mumm. Na tę okazję przygotowano 56 butelek.

Na Gali zobaczymy działaczy, zawodników oraz sztab szkoleniowy wraz z osobami towarzyszącymi, m.in. Leona Madsena z partnerką Magdaleną, potrójnego Mistrza Świata Taia Woffindena wraz z żoną Faye. Wśród gości będzie również Nicki Pedersen wraz z Anną Nataschą czy świeżo upieczony brązowy medalista IMŚ Fredrik Lindgren z Caroliną Jonasdotter. Nie zabraknie innych, a nagrody wręczać będą… Tego jeszcze zdradzić nie możemy, ale obiecać możemy świetny wybór.

Transmisję z Gali PGE Ekstraligi przeprowadzi nSport+. Początek relacji zaplanowany jest na godz. 20:30. Natomiast uroczystość prosto ze sceny poprowadzą Dorota Gardias oraz Marcin Majewski.

Jak wyniki głosowania układały się w pierwszej odsłonie Gali w 2015 roku? W kategorii Najlepszy Junior oraz Najlepszy Polski Zawodnik w pierwszej trójce znaleźli się Bartosz Zmarzlik oraz Piotr Pawlicki. Obecnie zawodnik CASH BROKER Stali Gorzów rywalizuje o statuetkę Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu, z kolei kapitan FOGO Unii Leszno w ostatnim czasie zdobył z zespołem tytuł mistrzów Polski. Najlepszym trenerem/menedżerem 3 lata temu został Piotr Baron, który w tym roku sięgnął po złoto DMP z FOGO Unią Leszno.

Powrót do przyszłości, czyli ujęcia z zeszłych lat:

W 2015 roku na Gali pojawił się Tai Woffinden ze swoją wybranką serca – Faye. Tę parę ujrzymy także teraz…tylko w nieco innych fryzurach 🙂

Zamyślony Janusz Kołodziej. Czyżby wyobrażał sobie „Szczakiela” w jego objęciach? W tym roku spełnią się jego marzenia, przynajmniej raz.

Przemysław Pawlicki i trener CASH BRKOER Stali Gorzów Stanisław Chomski. Jeszcze niedawno współpracowali ze sobą. Teraz starszy z braci Pawlickich startuje w Grudziądzu, jednak znów będzie okazja do wspólnych rozmów. Prosimy o uśmiech 🙂

Z kolei uśmiech nie schodził z twarzy Marka Cieślaka. Czy trenera ponownie zobaczymy na scenie przy odbieraniu „Szczakiela” za tytuł Najlepszego Trenera/Menedżera? Przekonamy się już niedługo.

Żużel to nie tylko emocje na torze, ale także piękne kobiety. Na zdjęciu laureatki Miss Startu 2017, konkursu na najpiękniejsze podprowadzające PGE Ekstraligi. Od prawej Jagoda Szymczak z Gorzowa (3 miejsce), Jagoda Urban z Zielonej Góry (1 miejsce) oraz reprezentantka z Torunia – Dagmara Krause (2 miejsce).

Rywale na torze, jednak poza nim koledzy. Na Gali PGE Ekstraligi zawsze jest okazja do porozmawiania o trudach tego sezonu i nie tylko. Zapewne Maciej Janowski znów będzie rozśmieszać pozostałych gości 🙂