Ogłoszenie transferów i terminarza PGE Ekstraligi 2023 (podsumowanie 2022 roku – listopad i grudzień)

Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

W listopadzie oficjalnie zostały zaprezentowane składy drużyn na sezon 2023. W tym roku karuzela transferowa wzbudziła wiele emocji. Po wielu latach jazdy w klubie kilku żużlowców zdecydowało się zmienić otoczenie. Za to grudzień przyniósł ze sobą m.in. ogłoszenie terminarza PGE Ekstraligi 2023 i kolędę w wykonaniu gorzowskich żużlowców.

W tegorocznym hicie transferowym po 12 latach Bartosz Zmarzlik żegna się ze STALĄ Gorzów. Nowym klubem trzykrotnego mistrza świata będzie MOTOR Lublin. Do drużyny mistrzów Polski dołączyli również Fredrik Lindgren i Jack Holder.

Spekulowano także o powrocie Maksyma Drabika do Częstochowy. W tym mieście utalentowany zawodnik stawiał swoje pierwsze kroki na żużlu. Po kilku latach włodarzom udało się przekonać Drabika do startów w ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZU. Będzie to dla niego pierwszy rok w karierze  w bialo-zielonych barwach. Brązowych medalistów mistrzów Polski zasilił też Mikkel Michelsen.

Ogromne poruszenie wywołał Jason Doyle. Były mistrz Świata zdecydował się na zmianę miejsca pracy, zasilając szeregi beniaminka PGE Ekstraligi – CELLFAST WILKÓW Krosno. Australijczyk ma pełnić rolę zagranicznego lidera formacji seniorskiej.

Najbardziej spektakularnym transferem BETARD SPARTY Wrocław jest zakontraktowanie Piotra Pawlickiego, który po wielu latach zdecydował się na zmianę barw klubowych. Popularny „Piter” zastąpi w przyszłym sezonie Gleba Chugunova.

Dwóch żużlowców zdecydowało się zmienić stan cywilny. Na ślubnym kobiercu stanął Bartosz Zmarzlik oraz Paweł Przedpełski.

Każdego roku EBUT.PL STAL Gorzów nagrywa kolędę. W 2022 roku nie mogło być inaczej. Gorzowska drużyna ponownie spotkała się razem, aby zaśpiewać.

W grudniu drużyny zaczęły także przedstawianie składów do rozgrywek U24 Ekstraligi.

Szanowni kibice, tak prezentuje się kadra U-24 Włókniarza Częstochowa na sezon 2023! ??. Młode Lwy już w przyszłym roku…

Posted by Włókniarz Częstochowa on Thursday, December 22, 2022

W sezonie 2023 czekają nas podwójne żużlowe emocje! ?Główna drużyna walczyć będzie o jak najlepszy wynik w Speedway…

Posted by Cellfast Wilki Krosno on Thursday, December 22, 2022

Żużlowa Reprezentacja Polski ogłosiła nazwiska zawodników, którzy będą ściągać się w biało-czerwonych barwach w nadchodzącym sezonie.

Zaczęliśmy rok 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣ ? Oto zawodnicy, którzy w nadchodzącym sezonie będą ścigać się w NASZYCH barwach ???…

Posted by Żużlowa Reprezentacja Polski on Monday, January 2, 2023

W grudniu miejsce miała także gala FIM w Rimini, na której nie mogło zabraknąć Bartosza Zmarzlika i Mateusza Cierniaka.

Tydzień temu we włoskim Rimini odebrałem złoty medal za zwycięstwo w FIM Speedway Grand Prix ? 2022??? Piękny wieczór,…

Posted by Mateusz Cierniak Racing #842 on Saturday, December 10, 2022

16 grudnia ogłoszony został terminarz rozgrywek PGE Ekstraligi na sezon 2023. Pierwsze mecze w tym roku odbędą się w wielkanocny weekend.

Magdalena Świergała
Wiktoria Sztuka