Orzeczenie KOL dotyczące meczu 8. rundy PGE Ekstraligi #TORCZE

Komisja Orzekająca Ligi ukarała klub z Torunia, a także trenera, kierownika zawodów i toromistrza w związku z meczem 8. rundy PGE Ekstraligi FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń – TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa z 25 czerwca.

Tor podczas tego meczu – zdaniem KOL – był przygotowany do zawodów w taki sposób, że nawierzchnia nie zapewniała płynnej jazdy i możliwości wyprzedzania na całej długości i szerokości. Podkreślono również, że w niektórych miejscach – w szczególności na wyjściu z pierwszego łuku – z powodu tworzących się kolein i nierówności zanotowano upadki zawodników.

W związku z tym Komisja Orzekająca Ligi nałożyła kary na toromistrza i kierownika zawodów za niewłaściwe wykonywanie swoich obowiązków w postaci zawieszenia (w obu przypadkach) na miesiąc w zawieszeniu na sześć miesięcy. Ponadto KOL ukarała trenera klubu z Torunia – za niewłaściwe wykonywanie obowiązków – karą zawieszenia na miesiąc.

Z kolei klub – organizator zawodów – za niewłaściwe wykonywanie obowiązków otrzymał karę pieniężną w wysokości 50.000 zł w zawieszeniu na okres sześciu miesięcy.