Pierwszy raz Thomsena. Jak wypadnie w PGE IMME im. Zenona Plecha?

Fot. Dariusz Ryl

Wśród szesnastu zawodników, którzy już 1 kwietnia wezmą udział w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi im Z. Plecha, jest tylko jeden debiutant. To zawodnik ebut.pl STALI Gorzów – Anders Thomsen. Za Duńczykiem jeden z najlepszych sezonów w karierze. Czy pójdzie za ciosem?

Do tej pory Anders Thomsen mógł tylko w telewizji podziwiać walkę swoich kolegów podczas PGE IMME im. Zenona Plecha. Jednak za Duńczykiem najlepszy sezon w swojej karierze, który zaowocował nominacją do występu w Toruniu.

W ubiegłym roku 29-latek zakończył zmagania PGE Ekstraligi ze średnią biegopunktową 2,046, co dało mu dziesiąte miejsce w klasyfikacji indywidualnej najlepszych zawodników. Z kolei razem z ebut.pl STALĄ Gorzów cieszył się ze srebrnych medali, mimo że nie wystąpił w finałowych starciach ze względu na poważną kontuzję.

Anders Thomsen to zawodnik ze światowej czołówki. Pamiętamy jednak jego fatalną kontuzję, która wyeliminowała go z końcówki sezonu i walki o złoty medal, który był w zasięgu ebut.pl STALI Gorzów. Czego można się po Andersie spodziewać? Na pewno będzie chciał szybko wrócić na właściwe tory i ścigać się o najwyższe cele – powiedziała Julia Pożarlik, dziennikarka CANAL+.

Trudno stwierdzić, które miejsce zajmie Thomsen, bo to jego pierwszy udział w tej imprezie, ale myślę, że znajdzie się w czołowej dziesiątce. To bardzo pozytywnie nastawiony, waleczny i ambitny zawodnik. Czy ma słabą stronę? Jedynie fakt, że kontuzja może się w pewnym momencie zacząć odzywać, co wpłynie na jego dyspozycję – dodała nasza rozmówczyni.

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha zaplanowane są na 1 kwietnia w Toruniu. Początek zawodów o godz. 16:30. Bilety dostępne są na stronie https://kstorun.kupbilety.pl/.

Michał Mielnik