Przemeblowanie po poznańsku, czyli transfery INVEST HOUSE PLUS PSŻ (podsumowanie)

Fot. Patryk Kowalski

Wraz z zakończonym sezonem w Poznaniu zapanował czas niepewności i refleksji. Pierwsza była wywołana docierającymi informacjami o nadchodzących zmianach regulaminowych i strukturalnych ligi. Druga zaś końcowym rezultatem sportowym. Zespół ze stolicy Wielkopolski nie podołał wyzwaniu utrzymania się w 1. LŻ i ostatecznie zakończył rozgrywki na ostatnim miejscu.

Stało się jasne, że najważniejsze postaci znajdą nowych pracodawców. Wnioski były oczywiste – w Poznaniu szykowała się rewolucja. Na pewno dużą trudnością dla włodarzy była niepewna sytuacja związana z nadchodzącym sezonem. Nie wiadomo było, czy drużyna ma zostać skrojona na Speedway 2. Ekstraligę czy KLŻ. Poważnym problemem były też kwestie infrastruktury. Na poznańskim Golęcinie brak stałego oświetlenia skutkował tym, że INVEST HOUSE PLUS PSŻ przez cały sezon miał przyznaną licencję warunkową.

Enea Oświetlenie sponsorem tymczasowego oświetlenia na Stadion POSiR – Golęcin ❗️Dziś zostało podpisane w tej sprawie…

Posted by PSŻ Poznań on Wednesday, October 11, 2023

Pierwsze doniesienia transferowe przyniosły w Poznaniu prawdziwą euforię. Udało się zatrzymać w klubie lidera i jedno z najgorętszych nazwisk na giełdzie transferowej, czyli Aleksandra Loktaeva. Wraz z pozyskaniem Ryana Douglasa zaczął kształtować się mocny kręgosłup pod ekipę gotową na walkę o awans i powrót na zaplecze PGE Ekstraligi. Okazało się jednak, że INVEST HOUSE PLUS PSŻ uzyskał możliwość występu w Speedway 2. Ekstralidze ze względu na niemożność przystąpienia z przyczyn regulaminowych drużyny TANS MF LANDSHUT Devils. Prezes Jakub Kozaczyk ponownie znalazł się w trudnej sytuacji gdzie na mocno już wybranym rynku, musiał znaleźć mocne nazwiska zdolne do walki o utrzymanie.

#Kompania2024 💪🔥#WrocimyMOCNIEJSI 👊No to mamy MEGA HIT❗💣💥 Wielu o tym słyszało, ale mało kto w to był w stanie…

Posted by PSŻ Poznań on Wednesday, August 30, 2023

W klubie podobnie jak przed rokiem uznano, że nie ma sensu się licytować i przepłacać zawodników posiadających już kontrakt. Postawiono na młodych i ambitnych żużlowców, którzy podobnie jak drużyna w 2023 roku, mają za sobą przeciętny i trudny sezon, ale bardzo wiele do udowodnienia. Uwagę na pewno zwraca wzmocnienie formacji juniorskiej Kacprem Grzelakiem. Złoty medalista z PLATINUM MOTORU ma zapełnić dziurę po Oskarze Huryszu i wespół z Kacprem Teską mają stworzyć duet młodzieżowy. W minionym sezonie juniorzy i ich zdobycze punktowe były poważnym problemem INVEST HOUSE PLUS PSŻ, więc oczekiwania wobec wychowanka klubu z Ostrowa są duże.

#wybiłaDwudziesta #Kompania2024 Kacper Grzelak przychodzi do Poznania w ramach wypożyczenia z TŻ Ostrovia…

Posted by PSŻ Poznań on Tuesday, October 17, 2023

Klub po rozczarowującym sezonie zakończył współpracę z Adrianem Gałą i w jego miejsce ściągnął Szymona Szlauderbacha, który w ABRAMCZYK POLONII odjechał przeciętny sezon, ale na Golęcinie odnalazł się bardzo dobrze. Pozycje U24 w miejsce Jonasa Seifert-Salka zajmie Mateusz Dul. Dla wchodzącego w wiek seniora zawodnika wejście w buty Duńczyka będzie nie lada wyzwaniem. W żółto-czarnych barwach kibice zobaczą jeszcze Matiasa Nielsena i Michaela Jepsena Jensena. Dla pierwszego to powrót na Warmińską, a dla drugiego chyba ostatnia szansa na odbudowę wielkiej niegdyś kariery.

#wybiłaDwudziesta#Kompania2024Witamy na pokładzie LigladRacing.dk ❗️👊Drużynowy mistrz świata zasili żółto-czarne barwy w sezonie 2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣🟨⬛️🔹🔹🔹🔹🏙 Miasto Poznań👑 Sponsor Tytularny:👉 Invest House Plus✅ Sponsorzy Strategiczni:👉 Hunters👉 IVESTON✅ Sponsorzy Główni:👉 Ebebe👉 Enea👉 FIBARO👉 Mercedes-Benz MB Motors Poznań✅ Sponsorzy Premium:👉 4U Broker Sp z o.o.👉 JASEK Transport👉 Simnat – Kruszywa, Transport, Maszyny Budowlane👉 Toyota Ukleja🏨 Novotel Poznan Centrum

Posted by PSŻ Poznań on Monday, November 6, 2023

Przyszli: Kacper Grzelak (OST), Szymon Szlauderbach (BYD), Mateusz Dul (LOD), Matias Nielsen (OST), Michael Jepsen Jensen (GDA)

Odeszli: Jonas Seifert-Salk (KRO), Norbert Krakowiak (KRO), Antonio Lindbaeck (LAN), Adrian Gała (GDA – kontrakt warszawski)

 

Paweł Schonert