Roksana Wróbel: Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie

Fot. Dariusz Ryl

Roksana Wróbel zajęła drugie miejsce w konkursie Miss Startu PGE Ekstraligi 2018. Podprowadzająca MRGARDEN GKM-u Grudziądz zdobyła w głosowaniu kibiców ponad 23% głosów. Po raz pierwszy w historii konkursu na podium znalazła się podprowadzająca właśnie z tego miasta. Roksana opowiedziała nam o emocjach związanych z wyborami miss.

Do konkursu Miss Startu stanęło kilkadziesiąt podprowadzających ze wszystkich klubów PGE Ekstraligi. W finałowym głosowaniu udział wzięło osiem dziewczyn, po jednej z każdego miasta. Jedną z nich była Roksana Wróbel, która na co dzień podprowadza zawodników pod taśmę na stadionie przy Hallera 4. Znalezienie się w wyróżnionej trójce to dla grudziądzkiej laureatki spore zaskoczenie. – Cały czas miałam świadomość, że nigdy w czołowej trójce nie było podprowadzającej z Grudziądza. Informacja, że jestem w finale, to był to dla mnie ogromny szok. Kiedy dostałam wiadomość, że jestem zaproszona na Galę PGE Ekstraligi to osłupiałam i nie wiedziałam, co mam powiedzieć. Bardzo cieszę się z tego, że mogę tu być – przyznała Roksana.

Jedną z nagród dla najlepszej trójki, poza nagrodami rzeczowymi, jest z pewnością obecność na uroczystej Gali PGE Ekstraligi. – Nigdy nie byłam na takiej uroczystości. Jest to dla mnie duże wyróżnienie, że to właśnie ja, z piątki dziewczyn z Grudziądza, mogę tu byćTo są takie emocje, których nie da się powtórzyć – opowiedziała w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl laureatka konkursu.

Gala PGE Ekstraligi daje również możliwość oglądania zawodników z trochę innej perspektywy i w niecodziennym stroju. Dla dziewczyn, które zwykle widują żużlowców pod taśmą, jest to również niezwykłe przeżycie. – Na początku trudno było mi nawet rozpoznać niektórych zawodników. Świetnie, że można stanąć obok nich i zobaczyć ich w trochę innej roli, nie tylko w kasku i kewlarze. Tym bardziej, że jestem zwykłym kibicem, który może teraz cieszyć się tym wszystkim – tłumaczyła rozmówczyni.

Niewielu kibiców zdaje sobie sprawę z tego, że Vice Miss Startu PGE Ekstraligi wybrała dość nietypowy, jak na kobietę, kierunek studiów. Roksana na co dzień jest studentką Wydziału Budownictwa na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. – Pomysł urodził się kilka lat temu, kiedy poszłam do technikum budowlanego. Posłuchałam wtedy taty i faktycznie spodobało mi się. Teraz są studia i chcę związać swoją przyszłość z budownictwem – zdradziła Roksana.

Czy laureatka konkursu widzi siebie w przyszłości w kasku na budowie? – Oczywiście! Dlaczego nie? Kobieta również może chodzić w kasku i koordynować prace budowlane!

Kamil Rychlicki