Rozkład jazdy półfinałów PGE Ekstraligi 2023

Aktualnie cztery drużyny pozostają w grze o Drużynowe Mistrzostwo Polski na żużlu. W najbliższy weekend czekają na kibiców pierwsze mecze półfinałowe, rewanże zaplanowane są 10 września.

W sobotę, 26 sierpnia odbędzie się mecz TAURON WŁÓKNIARZA Częstochowa z PLATINUM MOTOREM Lublin, początek o godz. 19.30 (transmisja w ELEVEN SPORTS 1). Gospodarzem tego meczu są częstochowianie, którzy byli niżej sklasyfikowani w tabeli (4. miejsce) po zakończonej rundzie zasadniczej PGE Ekstraligi. Lublinianie (2. miejsce) będą gospodarzami rewanżu, który odbędzie się 10 września (godzina zawodów zostanie podana w osobnym komunikacie PGE Ekstraligi).

W niedzielę, 27 sierpnia rozegrany zostanie drugi mecz półfinałowy PGE Ekstraligi, w którym FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń podejmie na Motoarenie o godz. 19:15 BETARD SPARTĘ Wrocław (transmisja w CANAL+ Sport 5). Tutaj również gospodarzem pierwszego meczu jest drużyna niżej sklasyfikowana w tabeli po 14. rundzie (torunianie – 5. miejsce, a wrocławianie – 1. miejsce).

Półfinałowe rewanże w PGE Ekstralidze zostaną rozegrane 10 września, ponieważ w kolejny weekend (1-2 września) odbędą się kwalifikacje oraz zawody FIM Speedway Grand Prix w Cardiff.

Godziny półfinałowych meczów rewanżowych PGE Ekstraliga opublikuje po rozegraniu pierwszy spotkań i decyzji dotyczącej wyboru meczu transmitowanego przez głównego nadawcę telewizyjnego – CANAL+, który ma pierwszeństwo wyboru.

#CZELUB

#TORWRO