Rune Thorst w kadrze U24 FALUBAZU Zielona Góra

Fot. Wojciech Tarchalski

Kolejnym zawodnikiem U24 Ekstraligi w zielonogórskich barwach jest Rune Thorst. 20-latek w sezonie 2023 reprezentował w tych rozgrywkach Beckhoff Spartę Wrocław, do której został wypożyczony z rzeszowskiej TEXOM STALI. W 48 biegach wywalczył 57 punktów, a jego średnia biegopunktowa wynosiła 1,250. Duńczyk w zespole z Wrocławia miał okazję startować razem z innym zawodnikiem naszej drużyny – Mateuszem Łopuskim.

Już jako czterolatek jeździłem na quadach, później były sidecar’y. Partnerka mojego taty też na tym jeździła i bardzo mnie to zainteresowało. Moi bliscy widzieli, że ściganie coraz bardziej mnie fascynuje, dlatego zgodzili się, żebym jeździł na motocyklu 50 cc. Tak wyglądały moje początki. Rodzina na początku bardzo cieszyła się, że uprawiam sport, teraz pojawia się więcej obaw, ale już za późno. Żużel to miłość mojego życia – powiedział Thorst w rozmowie dla zuzel.falubaz.com.

Do sezonu 2024 podchodzę z dużymi nadziejami. Rok temu miałem okazję zadebiutować w rozgrywkach U24 w Polsce w drużynie z Wrocławia i było to dla mnie duże przeżycie i przede wszystkim świetna okazja do rozwoju. Osiągnąłem średnią 1,250, ale wymagam od siebie jeszcze więcej. Mam wsparcie sponsorów, którzy pomagają mi w realizacji mojej pasji i w solidnym przygotowaniu sprzętu, więc jeśli coś się nie uda, to będę winił tylko siebie. Mam nadzieję, że w Zielonej Górze zyskam jeszcze więcej okazji do jazdy i zdobędę kolejne cenne doświadczenie – dodał Duńczyk.