Sandro Wassermann o swoich celach na przyszły sezon

Fot. Roman Biliński

Sandro Wassermann urodził się 22 lipca 1998 roku. Mieszka w Allgäu w Memmingen. Pracuje jako kierowca ciężarówki w firmie budującej boiska sportowe, co daje mu swobodę w ściganiu się na żużlu w trakcie sezonu.

Początki przygody z żużlem

Młody żużlowiec rozwijał swoją pasję już jako dziecko, gdy razem z rodzicami uczestniczył w meczach żużlowych jako kibic. – Mój tata zawsze był kibicem żużla, ja pierwszy raz pojechałem na wyścig, gdy miałem 1 rok, a kiedy miałem 8 lat, sam zacząłem jeździć na motocyklach o pojemności 50 cm3 – mówi Wassermann.

Kariera żużlowa

Sandro Wassermann w sezonie 2020-2021 miał szansę ścigać się regularnie w barwach MSC Wolfe Wittstock, a w ubiegłym sezonie jeździł w barwach BETARD SPARTY Wrocław. Po rocznej współpracy z polskim klubem Wassermann zdecydował się na powrót do jazdy w zespole z Niemiec, z tym że tym razem był to Trans MF Landshut Devils. 25-latek ma na swoim koncie MŚ w klasie 250cc z 2014 roku. W tym samym roku na torze w Opolu, Wassermann odniósł niebywały sukces, w wieku 16 lat zdobył Złote Trofeum Młodzieżowe FIM w klasie 250 cc. Podczas dwudniowych zawodów stracił zaledwie 1 punkt w 10-ciu biegach i zarówno w jednym, jak i w drugim dniu stawał na najwyższym stopniu podium.

Sportowy idol oraz ulubiony tor

Niemiec przyznaje, że nie ma ulubionego toru, co potwierdza, że jest w stanie punktować na każdym owalu, na którym się znajdzie. – Do tej pory jeździłem na wielu polskich torach. Moje ulubione tory to Opole, Leszno, Rzeszów, Wrocław, Lublin. Wszystkie są dobre – komentuje Wassermann.

Pozażużlowe pasje

Pasją młodego żużlowca poza czarnym sportem jest niewątpliwie jazda motocrossowa oraz  jazda ciężarówką.

Przygotowania oraz cele na przyszły sezon 

W połowie lutego po raz pierwszy w tym roku Wassermann pojechał trenować do Longio we Włoszech. – Zobaczmy, ile sesji treningowych jestem w stanie zrobić – mówi Sandro. Cele na przyszły sezon są dla Wassermanna oczywiste. – Chcę zdobywać jak najwięcej punktów oraz uniknąć wypadków no i ścigać się w jak największej liczbie wyścigów – takie cele przedstawia Wassermann.