Bartosz Zmarzlik, Leon Madsen, Stanisław Chomski, Bartosz Smektała, Jakub Jamróg oraz FOGO Unia Leszno odebrali w poniedziałkowy wieczór „Szczakiele” – nagrody dla bohaterów sezonu 2018 w PGE Ekstralidze. Podczas uroczystej gali nagrodę specjalną „Złotego Szczakiela” otrzymał Roman Jankowski.

Bartosz Zmarzlik

Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu

Bartosz Zmarzlik Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu

Zgodnie z wolą kibiców Najlepszym Polskim Zawodnikiem Sezonu został Bartosz Zmarzlik z CASH BROKER Stali Gorzów. Drugie miejsce zajął Janusz Kołodziej, a kolejne Maciej Janowski.

Leon Madsen

Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu

Leon Madsen Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu

Najlepszym Zagranicznym Zawodnikiem Sezonu został Leon Madsen z forBET Włókniarza Częstochowa. Artem Laguta i Tai Woffinden – oni zajęli kolejne dwa miejsca w głosowaniu kibiców.

Bartosz Smektała

Najlepszy Junior Sezonu

Bartosz Smektała Najlepszy Junior Sezonu

Najlepszym Juniorem Sezonu został Bartosz Smektała z FOGO Unii Leszno. Na kolejnych miejscach znaleźli się Maksym Drabik i Rafał Karczmarz.

Jakub Jamróg

Niespodzianka Sezonu

Jakub Jamróg Niespodzianka Sezonu

Nagrodę w kategorii Niespodzianka Sezonu zdobył Jakub Jamróg z GRUPY AZOTY Unia Tarnów. Drugi był Fredrik Lindgren, a trzeci Nicki Pedersen.

Stanisław Chomski

Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu

Stanisław Chomski Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu

Za najlepszego trenera/menedżera uznano Stanisława Chomskiego z CASH BROKER Stali Gorzów, który wyprzedził Piotra Barona i Marka Cieślaka.

15. bieg #CZEGRU

WYŚCIG SEZONU

Za wyścig sezonu redakcja nSport+ uznała wyścig XV meczu forBET Włókniarz Częstochowa – MRGARDEN GKM Grudziądz, a nagrodę w tej kategorii odebrał Leon Madsen.

FOGO Unia Leszno

DRUŻYNA SEZONU

FOGO Unia Leszno DRUŻYNA SEZONU

Nagrodę „Szczakiela” dla Najlepszej Drużyny Sezonu 2018 odebrał mistrz Polski FOGO Unia Leszno.

Roman Jankowski

ZŁOTY SZCZAKIEL

Roman Jankowski ZŁOTY SZCZAKIEL

Wyróżnienie specjalne – „Złoty Szczakiel” – powędrowało do rąk legendy Unii Leszno, wychowawcy wielu młodych zawodników, w tym dwóch mistrzów świata juniorów, Romana Jankowskiego.

NAGRODA SPECJALNA

Bartosz Zmarzlik NAGRODA SPECJALNA

Specjalny Puchar Prezydenta RP dla najwyżej sklasyfikowanego Polaka w indywidualnych mistrzostwach świata – Grand Prix 2018 – otrzymał Bartosz Zmarzlik, który w cyklu SGP 2018 zajął drugie miejsce.