„Niezbędnik Żużlowy 2025” – jedyny taki przewodnik w roku. Każdy kibic powinien go mieć

  • M2E
  • News
  • PGEE
08.04. 09:17
„Niezbędnik Żużlowy 2025” – jedyny taki przewodnik w roku. Każdy kibic powinien go mieć

Fot. Patryk Kowalski

Już po raz trzeci przed startem sezonu w sprzedaży ukaże się „Niezbędnik Żużlowy” – wydawnictwo, które towarzyszyć będzie kibicom przez cały sezon 2025. Składy drużyn, terminarze, ciekawostki, programy zawodów do wypełniania, a przede wszystkim ciekawa publicystyka. Znajdziecie tu wszystko, co niezbędne, aby w pełni cieszyć się nadchodzącym sezonem! „Niezbędnik Żużlowy 2025”możecie kupić na stronie niezbednikzuzlowy.pl.

Wyjątkowe rozmowy, które otwierają zupełnie nowe perspektywy

W „Niezbędniku Żużlowym” przeczytacie rozmowę z Michałem Sikorą, Prezesem Polskiego Związku Motorowego, który podkreśla, że nie widzi możliwości, żeby zawodnicy naturalizowani startowali w Grand Prix jako Polacy. – Dla mnie najważniejszy jest interes polskich zawodników. Nie po to wstawiamy się za dzikimi kartami dla naszych żużlowców, by potem godzić się, by inni zabierali im miejsca – zaznacza szef PZM.

Liga będzie arcyciekawa, choć nieco niesprawiedliwa. Kibice chcieli jednak emocji, więc je dostaną – mówi z kolei Prezes Ekstraligi Żużlowej, Wojciech Stępniewski, z którym obszerny wywiad znajdziecie w „Niezbędniku Żużlowym”.

Jeśli jesteście ciekawi, jak emeryturę wyobraża sobie Artem Laguta, jak poznał swoją żonę Avelinę i jakie są jego miejsca na ziemi, to koniecznie przeczytajcie alfabet Laguty, który mówi także o rywalizacji z Bartoszem Zmarzlikiem, powrocie do Grand Prix, swoim bracie Grigoriju, jak również o hejcie, który go spotyka. Polecamy Wam tę lekturę.

Polecamy także rozmowę z Wiktorem Przyjemskim. Indywidualny Mistrz Świata Juniorów po raz pierwszy zdradza Jarosławowi Galewskiemu kulisy zeszłorocznej kontuzji, która mogła przekreślić mu cały sezon. Jesteśmy pewni, że ten wywiad Was poruszy.

A na rozluźnienie zaprosimy Was do przeczytania rozmowy Macieja Kmiecika z członkami Kabaretu Smile, którzy jeśli tylko mogą, oglądają mecze Motoru Lublin. Czasem zdarza im się to robić z wysokości podnośników. Z humorem opowiadają o swojej żużlowej pasji. Z wywiadu dowiecie się między innymi czy oglądają oni mecze z trybuny VIP, czy też może wolą wtopić się w tłum kibiców.

Dla podróżników i marzycieli – „American dream” w żużlowym stylu

Marzycie o wyjeździe do USA? Robert Borowy, dziennikarz z Gorzowa Wlkp., opowie o tym, jak można połączyć wizytę na amerykańskich torach żużlowych z przygodami w świecie NBA czy NHL. To doskonała okazja, by zaplanować wymarzoną podróż, która połączy sportowe emocje z turystycznymi odkryciami.

Szczere historie, które odkrywają kulisy życia zawodników

Poznajcie bliżej Sebastiana Szostaka – żużlowca MOONFIN MALESY Ostrów Wlkp., z którym rozmawialiśmy nie tylko o sporcie. Z rozmowy dowiecie się jaki jedyny tatuaż ma na ciele, jaką rolę w jego życiu odegrał trener Mariusz Staszewski, jakie pomysły przychodziły mu i jego kolegom do głowy w szkółce żużlowej i jakie kary potrafił wymyślić były już trener ostrowskiego klubu. Jesteśmy pewni, że po tej rozmowie poznacie tego zawodnika z zupełnie innej strony.

Fot. Zuzanna Kloskowska

Pasjonujące teksty i historie, które nie pozostawią Cię obojętnym

Mamy też dla Was inne ciekawe teksty. Mateusz Kędzierski opisuje kulisy powstawania jego programu „Home Track”, który zadebiutował tej zimy w sieci. Przeczytajcie o tym, jak zrodziła się koncepcja na ten oryginalny projekt i jak żużlowcy reagują na odwiedziny dziennikarza w swoich domach.

Henryk Grzonka opisał z kolei bogatą historię niepowtarzalnego turnieju w Pardubicach – Zlatej Prilby. Polski dziennikarz stawia tezę, że wbrew temu, jak te zawody reklamują Czesi, wcale nie jest to najstarszy turniej żużlowy na świecie. Poczytajcie tę historię. Naprawdę warto.

Mateusz Puka z kolei pisze o pieniądzach w sporcie żużlowym. Ile zarabiają najlepsi, a ile ci z niższych lig? Ile wydają w trakcie sezonu na sprzęt? Ile kosztuje utrzymanie mechanika? Tego wszystkiego dowiecie się z tego niezwykle ciekawego tekstu.

A jeśli pasjonują Was sylwetki dawnych mistrzów, to na deser polecamy tekst pióra Tomasza Lorka, który opisał niesamowitą historię mistrza nad mistrzami, Ivana Maugera.

Dlaczego warto mieć „Niezbędnik Żużlowy 2025”?

„Niezbędnik Żużlowy” to nie tylko skarb kibica przed nadchodzącym sezonem, ale także wydawnictwo, które zaskakuje głębią tekstów, pasją i zaangażowaniem. W dobie internetu warto mieć na półce coś wyjątkowego – eleganckie wydanie A4 z fantastycznymi zdjęciami, unikalnymi artykułami i świetnie opracowaną szatą graficzną, które z pewnością będą towarzyszyć Wam przez cały rok.

Dajcie się porwać atmosferze nadchodzącego sezonu i sięgnijcie po wydawnictwo, które sprawi, że żużel stanie się Wam jeszcze bliższy!

„Niezbędnik Żużlowy 2025” dostępny jest wyłącznie w wersji papierowej, a jego sprzedaż odbywa się na stronie https://www.niezbednikzuzlowy.pl.

newsletter

Polityce prywatności.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Nasze media społecznościowe
Pobierz oficjalną aplikację
Język
PL