Sławomir Drabik wraca do Wrocławia

Fot. WTS.pl

Sławomir Drabik, w przeszłości znakomity żużlowiec – między innymi: dwukrotny Indywidualny Mistrz Polski, srebrny medalista MP, zdobywca Złotego Kasku; a obecnie ceniony fachowiec od lat zajmujący się szkoleniem dzieci i młodzieży, wzmacnia sztab szkoleniowy BETARD SPARTY Wrocław.

Drabik będzie we wrocławskim klubie skupiał się przede wszystkim na pracy z najmłodszymi zawodnikami – adeptami szkółki żużlowej prowadzonej przez Wojciecha Kończyłę, a także juniorami startującymi między innymi w DMPJ czy rozgrywkach U24 Ekstraligi. Z jego wsparcia, szczególnie w zakresie przygotowania formacji juniorskiej, będzie też korzystał Dariusz Śledź, trener pierwszej drużyny BETARD SPARTY Wrocław.

To powrót Sławomira Drabika do Wrocławia. W latach 2003 – 2004 był zawodnikiem tego klubu, a w latach 2015-2018 współpracował ze sztabem szkoleniowym pierwszej drużyny i był członkiem teamu Maksyma Drabika.

Znam Sławka bardzo dobrze, spędził z nami tu we Wrocławiu kilka lat i nie muszę nikogo przekonywać do jego wartości i umiejętności. Zawsze wykonywał dobrą pracę z młodzieżą, czuje ten sport, ma dużą wiedzę i charyzmę, która jest tak potrzebna w kontakcie z młodymi sportowcami – mówi Andrzej Rusko, prezes wrocławskiego klubu. – Sławek to taka osoba, która nie lubi siedzieć bezczynnie, chce być cały czas blisko parku maszyn. Myślę, że po niełatwej dla siebie minionej jesieni i rozstaniu z Częstochową, teraz zacznie działać we Wrocławiu na sto procent i bardzo szybko będziemy widzieć pierwsze efekty naszej współpracy – dodaje Andrzej Rusko dla wts.pl

To nie koniec wzmocnień sztabu szkoleniowego BETARD SPARTY Wrocław. Niebawem zostanie ogłoszona kolejna osoba, której zadaniem będzie przede wszystkim za pracę z juniorami oraz szkółką żużlową wrocławskiej ekipy.

Źródło: wts.pl