Soci@liga: WŁÓKNIARZ Częstochowa i MOTOR Lublin finalistami zabawy PGE Ekstraligi

Fot. Patryk Kowalski

Przed nami ostatnie dwa głosowania w trzeciej edycji zabawy na profilach PGE Ekstraligi w mediach społecznościowych. W finale zmierzą się drużyny z Częstochowy i Lublina, a o 3. miejsce powalczą ekipy z Krosna i Grudziądza. Finałowe zmagania zaplanowane są na 15 i 16 lutego.

Półfinały trzeciej edycji Soci@ligi przyniosły sporo emocji w każdym z głosowań. W pierwszym meczu tego etapu WŁÓKNIARZ podejmował GKM Grudziądz. Kluczowe okazało się głosowanie na Instagramie, w którym para gospodarzy wygrała 5:1. Na pozostałych dwóch portalach (Facebook i Twitter) padł remis. Częstochowianie powalczą o drugie zwycięstwo w historii całej zabawy PGE Ekstraligi.

W drugim półfinale MOTOR Lublin zmierzył się z WILKAMI Krosno. Cały przebieg głosowań był bardzo wyrównany – na Instagramie oraz Facebooku było remisowo i o wszystkim decydowała część na Twitterze. Tam para gospodarzy wygrała 4:2 i dzięki minimalnej wygranej, lublinianie awansowali do finału.

Najbliższe dwa dni to decydujące rozstrzygnięcia w Soci@lidze. Na 15 lutego zaplanowany jest mecz o 3. miejsce. Dzień później (16 lutego) zmagania o zwycięstwo w tej edycji zabawy PGE Ekstraligi.

15.02.2023 (mecz o 3. miejsce)

  • WILKI Krosno – GKM Grudziądz

16.02.2023 (mecz o 1. miejsce)

  • WŁÓKNIARZ Częstochowa – MOTOR Lublin

17.02.2023

  • Końcowa kolejność soci@liga, podsumowanie zabawy

Głosowania na trzech profilach PGE Ekstraligi: