Terminarz Speedway 2. Ekstraligi 2024

Speedway 2. Ekstraliga w sezonie 2024 obejmie 68 meczów. Rozgrywki zainaugurowane zostaną 13 kwietnia, a zakończą się 22 września. Sezon zasadniczy dobiegnie końca 4 sierpnia. Z kolei runda finałowa rozpocznie się 16 sierpnia.

Runda finałowa w Speedway 2. Ekstralidze została rozłożona na terminy piątkowe, sobotnie i niedzielne. Organem zarządzającym rozgrywkami jest od listopada 2023 roku Ekstraliga Żużlowa, która konkretne terminy meczów będzie ustalała w porozumieniu z nadawcą telewizyjnym – Canal+.

Cały terminarz TUTAJ.

W każdej rundzie co najmniej dwa mecze będą transmitowane na antenie Canal+ Sport 5.

Terminy rezerwowe ujęte w terminarzu nie są obligatoryjne, ponieważ organ zarządzający w przypadku przekładania meczów stara się wyznaczyć nowe terminy jak najszybciej, w ramach dostępności zawodników i ramówki telewizyjnej.

W terminarzu Speedway 2. Ekstraligi 2024 rundy: 4, 6, 9 i 12 – ze względu na potencjalne kolizje terminów z zawodami rangi ME i MŚ – zostały rozłożone na odrębne terminy weekendowe.

Magazyn Speedway 2. Ekstraligi będzie emitowany w poniedziałki w Canal+ Sport 5.

Sezon 2024 będzie ostatnim, w którym w Speedway 2. Ekstralidze rozegranych zostanie 14. rund w części zasadniczej (systemem rozgrywek każdy z każdym, mecz i rewanż u siebie i na wyjeździe), a następnie sześć najlepszych drużyn awansuje do rundy finałowej i odbędą się tam trzy ćwierćfinały, następnie dwa półfinały i finał. Podobnie jak w PGE Ekstralidze, półfinaliści zostaną wyłonieni z uwzględnieniem tzw. szczęśliwego przegranego.

Ostatnia drużyna w tabeli Speedway 2. Ekstraligi po rozegraniu 14. rund, zostanie zdegradowana do Krajowej Ligi Żużlowej. W 2024 roku nie będzie jeszcze meczów barażowych pomiędzy drugą drużyną ze Speedway 2. Ekstraligi a siódmą z PGE Ekstraligi. Reforma systemu rozgrywek w obu ligach zawodowych, zostanie przeprowadzona w sezonie 2025.

NOWOŚĆ: NASZ KANAŁ NA WhatsApp – ZAOBSERWUJ

facebook.com/EkstraligaPL

twitter.com/EkstraligaPL

youtube.com/@ekstraligapl

instagram.com/ekstraliga.pl

tiktok.com/@ekstraligapl