„To będzie obsada taka, że Grand Prix wysiada” (wypowiedzi z konferencji IMME 2024)

Fot. Adrian Skorupski

Na piątkowej konferencji prasowej w Łodzi poinformowano, że tegoroczna edycja IMME im. Z. Plecha odbędą się na miejscowej Moto Arenie. W spotkaniu udział wzięli Ryszard Kowalski (wiceprezes Ekstraligi Żużlowej) oraz Witold Skrzydlewski (prezes H. SKRZYDLEWSKA ORŁA Łódź).

To będzie obsada taka, że Grand Prix wysiada. Będziemy z dnia na dzień walczyć o to, żeby te imprezę rozpropagować, żeby bilety trzeba było kupować u koników. Myślę, że dożyję jeszcze tych czasów. Naszą największą nadzieją i marzeniem jest to, żeby ten stadion się zapełnił. Zabiegaliśmy o to, aby u nas takie imprezy zaczęły się odbywać, żeby ten żużel w Łodzi i okolicy rozpropagować – powiedział Witold Skrzydlewski, prezes łódzkiego klubu.

Łódź w przeszłości gościła znamienite imprezy – finały Indywidualnych Mistrzostw Polski i zawody Mistrzostw Europy. Organizacyjnie poradziła sobie znakomicie, dlatego jesteśmy zaszczyceni, że możemy gościć na stadionie w Łodzi, najlepszym obiekcie w METALKAS 2. Ekstralidze. Chcemy, aby ta impreza przyczyniała się do promocji sportu żużlowego na nowym terenie – zaznaczył Ryszard Kowalski, wiceprezes Ekstraligi Żużlowej.

Takiej imprezy, jeżeli chodzi o obsadę, jeszcze w Łodzi nie było. Miasto, ale i kibice zasługują, by gościć najlepszych zawodników na Świecie. Będziemy współpracować z klubem tak, aby rozpropagować tę imprezę i wszyscy spotkali się tu 5 kwietnia – dodał Ryszard Kowalski.