Typuj z PGE Ekstraligą (17/18): Lider minimalnie powiększa przewagę. Świetna postawa Cierniaka

Fot. Przemysław Gąbka

W ubiegły weekend rozegrane zostały spotkania półfinałowe tegorocznych zmagań PGE Ekstraligi. Tym samym, końcowe rozstrzygnięcia, zarówno miejsc poszczególnych drużyn, jak i Typera zbliżają się wielkimi krokami.

17. runda padła łupem użytkownika Łuxi5, który na 12 możliwych do uzyskania punktów zdobył 7 „oczek”. Dokładnie taką samą zdobycz zapisał na swoim koncie drugi w tej kolejce macko_z_bogdanca. Z kolei 6 punktów zdobyli Typerzy z miejsc 3.-20., przy czym najlepszy z tego grona okazał się Igorek APATORAK, który uzupełnił podium piątkowej rundy, w której udział wzięło blisko 4 000 użytkowników.

Rozegrana w minioną niedzielę, 18. runda PGE Ekstraliga okazała się zwycięska dla Alansowo, który zdobył 9 punktów, podobnie, jak użytkownicy, którzy uzupełnili podium tej kolejki – Ola 2600 oraz viktoria. Warto dodać, że także 9 „oczek” zdobyli użytkownicy sklasyfikowani w tej rundzie na pozycjach 4.-7., kolejno: Krzysztof Fandzloch, Aleuendil, MonikaGH, a także Jakub Małecki. W 18. rundzie udział wzięło ponad 3 200 Typerów.

Liderem klasyfikacji generalnej, wzorem poprzednich rund pozostaje Rafi07, który zainkasował 192 punkty na 396 możliwych dotychczas do zdobycia. Aktualny lider powiększył po minionym weekendzie przewagę nad drugim w klasyfikacji generalnej – Romanem Skorupą, który może pochwalić się 186 punktami. Kontakt z wiceliderem zachowują użytkownicy z miejsc 3.-7., bowiem uzyskali oni dokładnie taką samą zdobycz, jak wicelider, a w gronie tych Typerów są: Matixon04, tomacha, Piotr Wierak, Radek Mątewski oraz Rafałspeedway76.

Hitem 17. rundy PGE Ekstraligi było spotkanie #TORLUB, którego rezultaty najlepiej wskazał Igorek APATORAK, który uzyskał za nie 5 punktów na 6 możliwych. Z kolei hitem 18. kolejki było starcie #CZEGOR, a komplet punktów za typy na ten mecz uzyskał LukMi.

Liderami w poszczególnych kategoriach są:

 • wyniki meczów:
  • maksymalna liczba punktów w 17. rundzie – 0 użytkowników,
  • zwycięzca 17. rundy – Raczek (4/6 pkt.),
  • maksymalna ilość punktów w 18. rundzie – 1 użytkownik,
  • zwycięzca 18. rundy – Paweł k (6/6 pkt.),
  • lider klasyfikacji generalnejGrzegorz Szpojda (72/198 pkt.);
 • liderzy drużyn:
  • maksymalna liczba punktów w 17. rundzie – 0 użytkowników,
  • zwycięzca 17. rundy – dev1ceF (2/4 pkt.),
  • maksymalna ilość punktów w 18. rundzie – 281 użytkowników,
  • zwycięzca 18. rundy – Jacek Hołysz (4/4 pkt.),
  • lider klasyfikacji generalnejSzkieło (87/132 pkt.);
 • lepszy z pary:
  • maksymalna liczba punktów w 17. rundzie – 717 użytkowników,
  • zwycięzca 17. rundy – Igorek APATORAK (2/2 pkt.),
  • maksymalna ilość punktów w 18. rundzie – 0 użytkowników,
  • zwycięzca 18. rundy – paHITMANyt (1/2 pkt.),
  • lider klasyfikacji generalnejMateusz Baran (47/66 pkt.).

Pierwsze spotkania – finałowe i mecz o 3. miejsce rozegrane zostaną już w najbliższą niedzielę, 11 września. Porządek meczów, których rezultaty można typować w oficjalnej aplikacji prezentuje się następująco:

Mecz o 3. miejsce:

11.09 (niedziela) godz. 17:00 FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń – ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa

Finał:

11.09 (niedziela) godz. 19:30 MOJE BERMUDY STAL Gorzów – MOTOR Lublin

Jednocześnie przypominamy, iż w dalszym ciągu można dołączyć do naszej zabawy, do czego bardzo gorąco zachęcamy.

Poniżej podsumowanie głosowania na Rajdera Meczu oraz Rajdera półfinałów:

MOJE BERMUDY STAL Gorzów – ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa 45:45
Rajder Meczu: Jakub Miśkowiak – kolejny świetny mecz zawodnika gości. Junior ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa zdobył 12 punktów i bonus w 5 biegach.

FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń – MOTOR Lublin 50:40
Rajder Meczu: Mikkel Michelsen  – pomimo upadku podczas próby toru, kapitan MOTORU Lublin zdołał wrócić do zawodów i zdobył łącznie 6 punktów w 4 startach.

MOTOR Lublin – FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń 54:36
Rajder Meczu: Mateusz Cierniak – bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem meczu został praktycznie bezbłędny junior gospodarzy. Zawodnik MOTORU Lublin zapisał na swoim koncie, aż 14 punktów w 5 startach.

ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa – MOJE BERMUDY STAL Gorzów 42:48
Rajder Meczu: Martin Vaculik – pierwszy raz w tym zestawieniu znalazł się zawodnik gości. Słowak świetnie spisywał się na częstochowskim torze i zdobył 14 punktów i 2 bonusy w 6 biegach.

Rajder półfinałów: Mateusz Ciernika

Paula Pacyga
Adrian Niemczak