W czwartek poznamy terminarz Speedway 2. Ekstraligi

W czwartek, 21 grudnia, poznamy terminarz Speedway 2. Ekstraligi. W 2024 roku odbędzie się 68 meczów w tej klasie rozgrywkowej. Przypomnijmy – Speedway 2. Ekstraliga jest od listopada drugim szczeblem rozgrywek żużlowych w Polsce, zarządzanym przez Ekstraligę Żużlową.

Terminarz będzie ogłaszany od godz. 20:00, wtedy też rozpocznie się specjalne wydanie programu Kolegium Żużlowe, który będzie dostępny na oficjalnym kanale YouTube Canal+ Sport, a także w serwisie Canal+ online. Kolegium Żużlowe poprowadzi Piotr Bugajny.

Sezon 2024 będzie ostatnim, w którym w Speedway 2. Ekstralidze rozegranych zostanie 14. rund w części zasadniczej (systemem rozgrywek każdy z każdym, mecz i rewanż u siebie i na wyjeździe), a następnie sześć najlepszych drużyn awansuje do rundy finałowej i odbędą się trzy ćwierćfinały, następnie dwa półfinały i finał. Podobnie jak w PGE Ekstralidze, półfinaliści zostaną wyłonieni z uwzględnieniem tzw. szczęśliwego przegranego i osobnej tabeli z uwzględnieniem spotkań ćwierćfinałowych.

Ostatnia drużyna w tabeli Speedway 2. Ekstraligi po rozegraniu 14. rund, zostanie zdegradowana do Krajowej Ligi Żużlowej. O awansie do PGE Ekstraligi na sezon 2025 zadecyduje zaś dwumecz finałowy. W 2024 roku nie będzie jeszcze meczów barażowych pomiędzy drugą drużyną ze Speedway 2. Ekstraligi a siódmą z PGE Ekstraligi. Reforma systemu rozgrywek w obu ligach zawodowych, zostanie przeprowadzona w sezonie 2025. Pisaliśmy o niej TUTAJ.

Harmonogram związany z ogłaszaniem terminarza Speedway 2. Ekstraligi 2024 w social mediach:

  • 20:00 sonda EkstraligaApp/ekstraliga.pl poświęcona rozgrywkom Speedway 2. Ekstraligi
  • 20:02 1. runda
  • 20:15 2. runda
  • 20:30 całość terminarza

NOWOŚĆ: NASZ KANAŁ NA WhatsApp – najszybciej terminarz pojawi się właśnie tam – ZAOBSERWUJ

Co nas czeka w Speedway 2. Ekstralidze 2024:

  • wspólna strona internetowa ekstraliga.pl – która od marca 2024 roku będzie łączyć treści dotyczące obu lig zawodowych, a już od stycznia 2024 roku będzie zawierała więcej informacji newsowych dotyczących Speedway 2. Ekstraligi
  • wspólna aplikacja mobilna dla PGE Ekstraligi i Speedway 2. Ekstraligi od marca 2024 roku. Podczas każdego meczu Speedway 2. Ekstraligi wybierany będzie w EkstraligaApp Rajder Meczu
  • osobny typer Speedway 2. Ekstraligi i PGE Ekstraligi
  • osobne gry: Eliga Manager i 2. Eliga Manager
  • akredytacje i biura prasowe od sezonu 2024 w systemie accredito.com będą dotyczyły obu lig zawodowych