WP SportoweFakty: Chris Holder, Patryk Dudek i Poul Ferdinand w magazynie PGE Ekstraligi (23.02.2023, godz. 13:00)

Wczesnym popołudniem kolejne wydanie programu WP SportoweFakty. Gośćmi będą Chris Holder (FOGO UNIA Leszno), Patryk Dudek (FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń) i Poul Ferdinand, który tworzy biografię Nickiego Pedersena. Początek magazynu o godz. 13:00.

Chris Holder to kolejny australijski akcent w historii FOGO UNII Leszno. Legendą klubu jest Leigh Adams, zresztą bardzo dobry znajomy nowego zawodnika Byków, a jeszcze w poprzednim sezonie w biało-niebieskich barwach ścigał się Jason Doyle. Teraz to właśnie mistrz świata z 2012 roku wespół z Jaimonem Lidsey’em będą kontynuować „australijskie tradycje” w Lesznie.

O powodach wyboru klubu Chris Holder opowie w czwartkowym Magazynie PGE Ekstraligi. Australijczyk zabierze głos prosto ze słonecznej Hiszpanii, w której obecnie przebywa drużyna z Leszna na obozie przygotowawczym do sezonu. Holder przekaże najświeższe doniesienia ze swojego nowego zespołu, wyjawi na jakim etapie przed startem rozgrywek PGE Ekstraligi się znajduje oraz z silników od którego tunera będzie korzystać.

Drugi rok w nowym dla siebie środowisku spędzi za to Patryk Dudek. Wychowanek zielonogórskiego STELMET FALUBAZU przed poprzednim sezonem zdecydował się przenieść do FOR NATURE SOLUTIONS APATORA Toruń, a w trakcie minionego roku postanowił przedłużyć tę współpracę. Pierwszy rok w Grodzie Kopernika to była sinusoida nastrojów. Dudek miewał bowiem mecze wyśmienite, ale końcówka sezonu zdecydowanie nie należała do niego. Co było tego przyczyną?

Na koniec bardzo ciekawa rozmowa z duńskim dziennikarzem, Poulem Ferdinandem. W środowisku żużlowym mamy kilka ciekawych lektur, jak choćby dwie książki Marka Cieślaka czy autobiografię Taia Woffindena, a do tych pozycji niebawem będzie można dopisać biografię Nickiego Pedersena. Jej tworzeniem właśnie zajmuje się gość z Danii. Poul Ferdinand doskonale zna Nickiego. Śledzi jego karierę od początku i od lat jest jego przyjacielem, lecz mimo to w rozmowie z prowadzącym magazyn Marcinem Musiałem nie będzie szczędzić anegdot i „soczystych” opowieści.

Pełna zapowiedź magazynu WP SportoweFakty TUTAJ