WP SportoweFakty: Vaculik, Kubera i Lindgren w magazynie PGE Ekstraligi (29.09.22, godz. 13:00)

W najbliższym programie portalu WP SportoweFakty, finałowe zmagania podsumują Martin Vaculik (MOJE BERMUDY STAL Gorzów Wlkp.), Dominik Kubera (MOTOR Lublin) oraz Fredrik Lindgren (ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa). Nie zabraknie pytań o odczucia po meczach o medale PGE Ekstraligi, a także dalsze plany zawodników. Początek magazynu o godz. 13:00.

MOJE BERMUDY STAL Gorzów jechała do Lublina na rewanż finału PGE Ekstraligi z zaliczką 12 punktów. MOTOR był w trudnej sytuacji, bo za sprawą Bartosza Zmarzlika i Martina Vaculika gorzowianie nie tracili do gospodarzy dużego dystansu.
Przełomowy moment nastąpił w 10. wyścigu. Wówczas Vaculik jechał na prowadzeniu i już widział zbliżającą się metę, gdy wtem na ostatnim wirażu pękł łańcuch w jego motocyklu. Słowak wymownie spojrzał w niebo, a bieg zamiast remisem, skończył się podwójnym zwycięstwem gospodarzy. Co w chwili, gdy maszyna odmówiła posłuszeństwa poczuł Martin Vaculik? Jakie myśli pojawiły się w jego głowie? Czy miał wówczas wrażenie, że mistrzowski tytuł oddalił się bezpowrotnie?

Od początku rozgrywek w dobrej dyspozycji był Dominik Kubera, okrzyknięty bohaterem finału PGE Ekstraligi. Żużlowiec MOTORU Lublin także będzie gościem czwartkowego programu. W rozmowie z nim zostanie poruszony temat jego wysokiej formy i świetnych wyników oraz kwestia tego, czy jego kariera rozwija się w oczekiwany przez niego sposób. Będzie też o jego relacji z Jarosławem Hampelem. Który z nich, zdaniem Kubery, jest lepszym startowcem? Nie obędzie się też bez omówienia finału o złoty medal. Który moment walki o mistrzostwo był według wychowanka UNII Leszno kluczowy i jaki wpływ na zespół miała rozmowa w szatni wszystkich zawodników po pierwszym starciu w Gorzowie?

W Magazynie pojawi się też przedstawiciel brązowych medalistów, czyli ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa. Będzie nim Fredrik Lindgren, który w drugim spotkaniu właśnie o trzecie miejsce spisał się rewelacyjnie zdobywając płatny komplet punktów. Skąd tak dobra forma Szweda akurat na zakończenie rozgrywek? Szwed opowie też o trudnych chwilach, jakie spotkały go mniej więcej w połowie sezonu, kiedy to ogłosił, że potrzebuje zrobić sobie kilka tygodni przerwy od jazdy na żużlu. Do Lindgrena jak bumerang co jakiś czas wracają koszmary związane z konsekwencjami przejścia choroby COVID-19. Co robił podczas tej przerwy? Jakie dalsze kroki zamierza podjąć, by wreszcie uporać się z objawami?

Pełna zapowiedź magazynu PGE Ekstraligi TUTAJ