„Zawodnikom nie brakuje motywacji” (wypowiedzi z konferencji przed #CZETOR)

Fot. Patryk Kowalski

W sobotę (24 września) ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ podejmie FOR NATURE SOLUTIONS APATORA. Stawką jest brązowy medal PGE Ekstraligi 2022. W 1. meczu wygrali torunianie 46:44. Przed spotkaniem odbyła się konferencja prasowa z udziałem Jarosława Dymka, Mateusza Świdnickiego i Roberta Sawiny.

Jarosław Dymek (menedżer ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa):

Przed nami decydująca rywalizacja o brązowy medal. Dwupunktowa strata z Torunia jest z całą pewnością do odrobienia. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ drużyna z Torunia posiada w swojej kadrze zawodników, którzy bardzo dobrze czują się na częstochowskim torze. My skupiamy się jednak na sobie i w pełni koncentrujemy się na sobotnim meczu. Zawodnikom nie brakuje motywacji. Chcemy zakończyć ten sezon, świętując z naszymi kibicami brązowy medal.

Mateusz Świdnicki (zawodnik ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa):

W sobotę zrobimy wszystko, aby odrobić dwa punkty straty i wywalczyć dla Włókniarza brązowy medal. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że jestem w pełni gotowości i na pewno dam z siebie dwieście procent, podobnie jak reszta chłopaków. Bez wątpienia naszym wielkim atutem będzie wsparcie i głośny doping z trybun naszych kibiców.

Robert Sawina (menedżer FOR NATURE SOLUTIONS APATORA Toruń):

Mamy przed sobą bardzo trudne, ostatnie zadanie w tym sezonie. Liczymy, że uda nam się zrealizować plan, czyli zwycięstwo w Częstochowie lub chociaż wynik remisowy, który dałby nam brązowy medal. W rundzie zasadniczej przegraliśmy dziesięcioma punktami, wydaje mi się, że w międzyczasie wiele rzeczy się zmieniło. Mam tu na myśli dyspozycję Pawła Przedpełskiego oraz Jack Holdera. Jedziemy do Częstochowy po to, aby zrealizować plan, a tym planem jest zdobycie brązowego medalu.