Zmiany w GKSŻ – Ireneusz Igielski przewodniczącym, Piotr Szymański dyrektorem 1. LŻ

W Głównej Komisji Sportu Żużlowego doszło do zmian. Nowym przewodniczącym został Ireneusz Igielski, a dotychczas pełniący tę funkcję, Piotr Szymański, będzie dyrektorem 1. Ligi Żużlowej.

Dotychczasowy Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego pełnił swoją funkcję od 2006 roku. Za jego kadencji Speedway Ekstraliga została przekształcona w ligę zawodową, a profesjonalizacji doczekały się 1. i 2. Liga Żużlowa. Piotr Szymański działając na forum międzynarodowym doprowadził do rozwoju cyklu SEC oraz powstania rozgrywek drużynowych w różnych kategoriach wiekowych w Europie. Szczególną uwagę zawsze zwracał na Żużlową Reprezentację Polski, która za jego kadencji ośmiokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium Drużynowego Pucharu Świata! Jest szefem FIM Europe. Dziś przestaje pełnić funkcję przewodniczącego GKSŻ i obejmuje posadę dyrektora 1. Ligi Żużlowej. Życzymy wielu sukcesów – przekazano w informacji na profilach PZM.

PIOTRZE SZYMAŃSKI, DZIĘKUJEMY!?Dotychczasowy Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego pełnił swoją funkcję od…

Posted by Żużlowa Reprezentacja Polski on Saturday, November 18, 2023

Ireneusz Igielski będzie siódmym w historii przewodniczącym Głównej Komisji Sportu Żużlowego. To człowiek, który żyje dla żużla i od wielu lat łączy największą pasję z pracą zawodową. Przez 19 lat pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Unii Leszno oraz zasiadał w zarządzie klubu. Podczas jego kadencji w Lesznie zostały zorganizowane rundy Speedway Grand Prix oraz Drużynowy Puchar Świata. To dzięki niemu klub pozyskał wielu sponsorów i działaczy, co bezpośrednio przełożyło się na aż siedem złotych medali DMP w tym czterech z rzędu. Klub w tym czasie stał się kuźnią młodych talentów, nie tylko z Polski, ale także innych krajów – głównie z Australii. Wcześniej, w roku 2000, pracował dla WTS Wrocław, a także współpracował z Kolejarzem Rawicz. Igielski od wielu lat jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego. W przeszłości był już członkiem GKSŻ. W kierowaniu polskim żużlem pomagać mu będą Dariusz Cieślak oraz Leszek Demski – obaj pełnić będą funkcję wiceprzewodniczących – poinformowano w komunikacie dotyczącym zmian w GKSŻ.

Ireneusz Igielski będzie siódmym w historii przewodniczącym Głównej Komisji Sportu Żużlowego! ?To człowiek, który żyje…

Posted by Żużlowa Reprezentacja Polski on Saturday, November 18, 2023