2. LŻ: Kolejka pod znakiem derbów. Rawiczanie i tarnowianie górą

10. runda 2. Ligi Żużlowej stała pod znakiem derbowych potyczek w Wielkopolsce, gdzie SpecHouse PSŻ Poznań podejmował METALIKA RECYCLING KOLEJARZA Rawicz oraz w Małopolsce, gdzie w Derbach Południa UNIA Tarnów mierzyła się z TEXOM STALĄ Rzeszów.

Spotkanie w Rawiczu od samego początku toczyło się pod dyktando gości z Rawicza. Już na otwarcie para Kaczmarek – Dróżdż sięgnęła po podwójne zwycięstwo, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Gospodarze odpowiedzieli tym samym w biegu juniorskim, doprowadzając do remisu, który utrzymywał się tylko do czwartego biegu, po którym na meczowe prowadzenie wyszli rawiczanie.

Od tego momentu goście utrzymywali korzystny dla siebie rezultat, który w kolejnych biegach sukcesywnie powiększali. Zawodnicy z Poznania w tym spotkaniu drużynowo triumfowali tylko w dwóch gonitwach. Losy tego spotkania rozstrzygnięte zostały jeszcze przed biegami nominowanymi, przed którymi na tablicy wyników widniał rezultat 33:45. W grze nadal pozostawał punkt bonusowy, który rozstrzygnął się w dwóch ostatnich odsłonach, w których to METALIKA RECYCLING KOLEJARZ Rawicz sięgnął po pełną pulę punktów, triumfując finalnie 53:37.

Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu gospodarzy w tym meczu był Jonas Seifert-Salk, zdobywca 13 punktów. Z kolei w drużynie z Rawicza aż czterech zawodników zdobyło po 11 punktów na swoje konta: Daniel Kaczmarek (11+3), Ryan Douglas (11+2), Sam Masters (11+1) oraz Josh Pickering (11).

Wyniki:

SPECHOUSE PSŻ Poznań – 37 pkt.

 1. Kacper Gomólski – 3+1
 2. Rune Holta – 5
 3. Robert Chmiel – 0
 4. Kevin Fajfer – 8
 5. Jonas Seifert-Salk – 13
 6. Damian Ratajczak – 6+1
 7. Olivier Buszkiewicz – 2+1

METALIKA RECYCLING KOLEJARZ Rawicz – 53 pkt.

 1. Daniel Kaczmarek – 11+3
 2. Ryan Douglas – 11+2
 3. Damian Dróżdż – 4+2
 4. Josh Pickering – 11
 5. Sam Masters – 11+1
 6. Tom Brennan – 4
 7. Kacper Kłosok – 1

UNIA Tarnów – TEXOM STAL Rzeszów 52:37

Świadkami 75. Derbów Południa byli kibice zgromadzeni w minioną niedzielę w Tarnowie, gdzie miejscowa UNIA podejmowała TEXOM STAL Rzeszów. Goście znakomicie weszli w spotkanie, zwyciężając podwójnie dwa pierwsze biegi. Do 10. biegu rezultat spotkania był korzystny dla rzeszowian, jednak w ostatnich sześciu biegach do głosu doszli gospodarze, którzy finalnie zwyciężyli 15 punktami 52:37. W spotkaniu ucierpiał reprezentant UNII Tarnów – Tero Aarnio, który na wskutek upadku w 14. biegu doznał kontuzji – skręcenia lewej kostki oraz złamania małego palca lewej dłoni. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był Peter Ljung, który zdobył 14 punktów, zaś po stronie gości najlepiej zaprezentował się Paweł Miesiąc, zdobywca 11 punktów z bonusem.

OPTIBET LOKOMOTIV Daugavpils – OK BEDMET KOLEJARZ Opole (spotkanie rozegrane zostanie 8 lipca)

BUDMAX-STAL POLONIA Piła – pauzowała

 

Adrian Niemczak