Adam Skórnicki i Kacper Teska gośćmi Radia Meteor. Jakie są cele klubu na przyszły sezon?

Fot. Patryk Kowalski

W środowy wieczór, na antenie poznańskiego radia „Meteor”, gościli Adam Skórnicki, czyli trener INVEST HOUSE PLUS PSŻ-u oraz Kacper Teska – młodzieżowiec, który swoją żużlową przygodę w Poznaniu zaczął dopiero w zeszłym roku. Co zmieniło się w klubie i jakie cele na nadchodzący sezon mają obaj panowie?

Kacper Teska został zapytany o indywidualne oczekiwania co do sezonu. – Chciałbym przede wszystkim zdobywać jak najwięcej punktów i pokazać się z jak najlepszej strony. Przyszły sezon ma być lepszy od poprzedniego – odpowiedział żużlowiec.

Junior INVEST HOUSE PLUS PSŻ-u Poznań zdradził także, na kim stara się wzorować swój styl jazdy. Są to Krzysztof Kasprzak oraz Janusz Kołodziej. Jakie są zatem mocne i słabe strony młodzieżowca? – Zawsze miałem dobry refleks. Od małego miałem kontakt ze sprzęgłem i dużo jeździłem jako dziecko. Jeśli chodzi o słabe strony, to na pewno mocno się denerwuję – zakończył Teska

Adam Skórnicki z kolei, nie ma wątpliwości, jaki jest cel klubu z Poznania na. – Celem jest utrzymanie – mówi – patrząc na statystyki i na średnie, to być może nie wyglądamy najmocniej, ale drużyna była budowana po to, żeby większość z naszych zawodników mogła poprawić swoje dotychczasowe osiągnięcia. Liczymy, że nasza para juniorów głównie będzie się rozwijać. Nie liczymy, na nie wiadomo jak wielkie dwucyfrowe wyniki z ich strony, w szczególności z początku sezonu, ale zdajemy sobie sprawę, że sezon jest długi i młodzież ma to często do siebie, że wejście w nie potrafi być dla nich dość ciężkie – skwitował szkoleniowiec.

Skład drużyny został dosyć mocno przebudowany. Odeszli m.in. Jonas Seifert-Salk, Adrian Gała, Antonio Lindbaeck czy Norbert Krakowiak. Co można powiedzieć o nowych zawodnikach? – Mamy dwóch Duńczyków. Jeden „nowy-stary”, który już u nas jeździł, czyli Mathias Nielsen. Od tamtej pory znacząco się zmienił. Wtedy był zawodnikiem jeżdżącym widowiskowo, a teraz jest zawodnikiem, który jeździ skutecznie. Dysponuje dużo lepszymi startami, niż 2-3 lata temu, więc myślimy, że duński zaciąg w Poznaniu znów będzie dobrze punktował. Do pomocy Mathiasowi jest Michael Jepsen Jensen, który jako junior rządził i dzielił. Później zaczęły się małe problemy i do dzisiaj nie ustabilizował swojej formy, ale jego możliwości są bardzo duże – podsumował Skórnicki.

Zapraszamy na audycję ➡️ Radio Meteor 📻✅ Adam Skórnicki ✅ Kacper Teska Racing #705

Posted by PSŻ Poznań on Thursday, February 1, 2024