Beniaminek Speedway 2. Ekstraligi zaprezentowany. TEXOM STAL pokazała się kibicom (relacja)

Fot. Jakub Malec/ FB H69 Speedway Rzeszów

12 stycznia to dzień, na który czekali wszyscy żużlowi kibice ze stolicy Podkarpacia. W galerii Rzeszów odbyła się prezentacja nowej drużyny TEXOM STALI. Wydarzenie poprowadzili znani w żużlowym środowisku – Kinga Sylwestrzak oraz Mateusz Kędzierski.

Prezentacja miała charakter multimedialnego show. Rozpoczęta została występem artystycznym grupy tanecznej z Podkarpacia. Następnie prowadzący przedstawili gości zaproszonych na wydarzenie. Po kilku słowach prezesa rzeszowskiego klubu – Michała Drymajło oraz prezesa spółki TEXOM – Krystiana Wosia, zaprezentowano najlepsze momenty drużyny z minionego sezonu.

Po części oficjalnej nadeszła pora na wyczekiwany przez wszystkich moment. Jako pierwszy na scenie pojawił się sztab szkoleniowy TEXOM STALI Rzeszów, w którego skład wchodzą: Stanisław Kępowicz – trener szkółki, Michał Kliba – fizjoterapeuta oraz kierownik drużyny – Janusz Dziobak.

Chwilę później dołączyła również dwójka adeptów szkółki żużlowej, a zaraz za nimi na scenie pojawił się kapitan Rzeszowskiej drużyny – Marcin Nowak, który w kilku słowach opisał plany. -Z dużym apetytem patrzę na przyszły sezon, ale wolę to zachować dla siebie. Mimo wszystko, mam nadzieję, że wszystkie moje założenia uda się spełnić i że razem z chłopakami dokonamy wielkich rzeczy.

Następnie zaprezentowano pozycję juniorską, w której skład wchodzą: Kryspin Jarosz, Jakub Poczta, Wiktor Rafalski oraz Bartosz Curzytek.

Zaraz po tym do młodzieżowców dołączyli reprezentanci żużlowej pozycji U24: Jesper Knudsen, Anże Grmek oraz Mateusz Świdnicki.

– Geometria i nawierzchnia rzeszowskiego toru bardzo mi pasują. Czułem się tutaj dobrze na treningach i podczas zawodów, a to jest dla mnie najważniejsze – powiedział Świdnicki.

Kolejno na scenie pojawili się również Peter Kildemand, Jacob Thorsell, Krystian Pieszczek oraz długo wyczekiwany przez publiczność Nicki Pedersen, który wyjechał do prezentacji na motocyklu żużlowym. Fani gorąco przywitali Duńczyka. Został on również zapytany przez prowadzących o propozycję kontraktu, którą zaproponował mu klub z Poznania.

– Moje serce pozostało w Rzeszowie, czuję się tutaj jak w domu. Bardzo się cieszę, że po tylu latach tutaj wracam. Dla mnie słowo jest cenniejsze niż pieniądze. Po uściśnięciu ręki z prezesem nie było już odwrotu. Chciałem znowu jeździć w TEXOM STALI Rzeszów. Jestem przekonany, że zbliżający się sezon będzie obfitował w sukcesy – powiedział Pedersen.

Po prezentacji kibice mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia z zawodnikami rzeszowskiej drużyny oraz zdobycia autografów.

Klaudia Waltoś