Benjamin Basso: Ten obiekt jest dla mnie doskonały

Fot. Patryk Kowalski

Benjamin Basso w listopadzie został nowym zawodnikiem H. SKRZYDLEWSKA ORŁA Łódź. W rozmowie dla oficjalnej strony klubu opowiedział m.in. o tym, dlaczego zdecydował się na starty w łódzkiej drużynie czy o dotychczasowych doświadczeniach zdobytych na torze Łodzi.

– Odpowiedź jest bardzo prosta. Prezes Witold Skrzydlewski i nowy menedżer Maciej Jąder zapewnili mnie, że zostanę obdarzony w Łodzi odpowiednim zaufaniem. Otrzymałem od nich zapewnienie, że dostanę wystarczająco wiele szans, by udowodnić swoją przydatność dla drużyny. A dla nas żużlowców, to właśnie stabilność i zaufanie są podstawą do budowania pewności siebie na torze. Poza tym wiedziałem sporo na temat klubu, zanim tu trafiłem – wyjaśnił Basso, zapytany o powody dołączenia do H. SKRZYDLEWSKA ORŁA Łódź.

A co utalentowany Duńczyk sądzi o łódzkiej Moto Arenie? -Ścigałem się na nim tylko raz, ale mogę powiedzieć, że to była miłość od pierwszego wyścigu, który odjechałem. Nie jest żadną tajemnicą, że to właśnie mój ubiegłoroczny występ na torze w Łodzi pomógł mi w podjęciu decyzji, którą drużynę na sezon 2024 powinienem wybrać. Ten obiekt jest dla mnie doskonały. To techniczny owal, na którym mogę wykorzystać swoje doświadczenia zdobyte podczas startów w Anglii – powiedział Basso.

Pełen wywiad dostępny jest TUTAJ.