CELLFAST WILKI w PGE Ekstralidze – kulisy finału eWINNER 1. Ligi 2022 (wideo)

CELLFAST WILKI Krosno to zwycięzca tegorocznych rozgrywek eWINNER 1. Ligi. Sezon 2023 będzie pierwszym w historii dla CELLFAST WILKÓW, w którym będą rywalizować na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Ekipa z Krosna w finale pokonała STELMET FALUBAZ Zielona Góra i awansowała do PGE Ekstraligi. Tak wyglądały kulisy awansu drużyny z południowego wschodu do najlepszej żużlowej ligi świata.

Jesteśmy jedną nogą tam, gdzie chcemy być. Dzisiaj możemy zrobić drugi krok. Jak damy z siebie wszystko i będziemy jechać na 100 procent albo nawet na 103 procent to tutaj jest taki fajny pucharek. To jest dla nas. Nie ma srebrnych medali. Są tylko złote medale. Nie jedziemy o 2. miejsce tylko jedziemy o co? O zwycięstwo. Dajcie z siebie wszystko. Jesteśmy z sobą razem do samego końca – powiedział trener CELLFAST WILKÓW Krosno, Ireneusz Kwieciński.

Marzenia się spełniają. Trzeba tylko je realizować. Dramaturgia była straszna. Oglądając to spotkanie razem z Grzegorzem mieliśmy stan przedzawałowy. Teraz czeka nas odpoczynek. Wyśpimy się, zjemy coś dobrego i wrócimy do domu – stwierdził Wiceprezes zarządu zwycięzcy eWINNER 1. Ligi 2022, Robert Węgrzyn.

Nie wiem co powiedzieć. Chyba w trudniejszym biegu niż 15. biegu jeszcze nie jechałem, bo 14. bieg był nie raz powtarzany. Przed biegiem powiedzieliśmy sobie w parkingu, że po prostu musimy go wygrać albo zremisować, bo wiedzieliśmy, że wcześniejszy bieg skończył się 4:2, więc udało nam się. Nawet nie mogę mówić, bo krzyczałem jadąc po mecie całe okrążenie i jestem bardzo szczęśliwy. W końcu Krosno jest w Ekstralidze  – dodał Vaclav Milik.